УРОК № 60. Тема. Задачі на знаходження суми й остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Вимірювання довжини сторін многокутника, побудова чотирикутника за зразком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 60. Тема. Задачі на знаходження суми й остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Вимірювання довжини сторін многокутника, побудова чотирикутника за зразком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: закріплювати навички табличного додавання і віднімання, уміння складати й розв’язувати задачі на знаходження суми й остачі; учити вимірювати довжину сторін многокутника та будувати в зошиті чотирикутник за зразком; розвивати просторову уяву; виховувати самостійність.

    Обладнання: предметні малюнки (Вінні-Пух); листівка.

    ХІД УРОКУ № 60. Тема. Задачі на знаходження суми й остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Вимірювання довжини сторін многокутника, побудова чотирикутника за зразком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Тестова перевірка знань учнів.
    (Якщо твердження правильне, учні ставлять позначку: «+», якщо неправильне — «–».)
    1) Дев’ять — найбільше одноцифрове число (+).
    2) Якщо число збільшити на один, отримаємо наступне число (+).
    3) Квадрат має три кути (–).
    4) Довжину прямої лінії можна виміряти лінійкою (–).
    5) Щоб зменшити число на кілька одиниць, треба виконати дію віднімання (+).
    6) Якщо зменшити число на 1, отримаємо попереднє число (+).

    II. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Обчислення кругових виразів.
    — Допоможемо сові обчислити кругові вирази.
    Завдання: з’єднати вирази, утворивши коло.

    838

    2. Розв’язання віршованої задачі.

    Дві ворони на даху
    На сонечку грілись.
    Прилетіли ще чотири,
    Теж рядком усілись.
    Потім почали кричати:
    «Нас пора порахувати!»

    — Поставте запитання й розв’яжіть задачу. (Скільки всього ворон? 2 + 4 = 6.)
    — Це задача на знаходження суми чи на збільшення числа на кілька одиниць? (На знаходження суми.)

    3. Виконання завдань 1, 2 на с. 64 підручника.

    4. Виконання завдання 3 на с. 64 підручника.
    Поняття про короткий запис умови задачі. (Задачу складаємо за короткою умовою.)

    5. Виконання завдання 3 на с. 34 зошита.

    6. Виконання завдання 4 на с. 64 підручника.
    Побудова прямокутника в зошиті (за зразком).

    III. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Послухайте лист від Вінні-Пуха.

    Сім банок меду я купив,
    Знайдіть, яка остача.
    Чотири з них одразу з’їв.
    Ось вам моя задача.

    — Як знайти остачу?
    — Яку відповідь дамо Вінні-Пухові?
    — Вам сподобалося розв’язувати задачі?
    — Обчисліть значення виразів.

    2 + 7
    8 – 5
    9 – 4
    4 – 3
    6 + 3
    1 + 8
    9 – 2
    5 + 2
    6 – 2

    УРОК № 60. Тема. Задачі на знаходження суми й остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Вимірювання довжини сторін многокутника, побудова чотирикутника за зразком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
