УРОК № 59. Тема. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання простих і складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 59. Тема. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання простих і складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового віднімання двоцифрових чисел; розвивати вміння складати подібні задачі.

    Обладнання: таблиця усних обчислень, схема задачі, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

    ХІД УРОКУ № 59. Тема. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання простих і складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1) Прочитати відповідь до задачі № 445. Пояснити розв’язання.
    2) Пояснити, як знайти суму чисел письмово № 446.

    2. Робота з індивідуальними картками

    Картка 1
    Обчислити.

    162

    Картка 2
    Обчислити.

    163

    Картка 3
    Розв’язати задачу.
    У Діда Мороза було 58 подарунків. Він роздав дітям 43 подарунки, а решту віддав дорослим. На скільки більше подарунків отримали діти, ніж дорослі?

    Картка 4
    Розв’язати задачу.
    Сніговик масою 86 кг вирішив схуднути. Він постояв на сонці і втратив 24 кг. На скільки кілограмів маса сніговика більша від тієї, що він втратив?

    3. Усні обчислення

    1) — На небі з’явилися темні хмари, і незабаром на землю пішов сніг. Сніжинки були чарівні. На кожній з них записані приклади. Обчисліть їх, будь ласка.

    164

    2) Розв’язати магічні трикутники.

    165

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Пояснення нового матеріалу
    Діти працюють у групах. Опрацьовують матеріал № 447. За бажанням кожна група може пояснити розв’язання прикладів всьому класу.

    2. Первинне закріплення
    Виконання завдання № 448 з коментуванням.

    3. Виконання завдання № 449
    Два приклади розв’язують біля дошки з коментуванням, три приклади розв’язують самостійно.

    4. Перевірка роботи
    Учитель на дошці записує числа. Діти повинні серед записаних чисел знайти ті, які є відповідями прикладів.

    166

    5. Фізкультхвилинка

    Всі хутесенько вставайте,
    До роботи приступайте.
    Є у нас важлива справа —
    Будемо робити вправи.
    Нумо ручки піднімайте,
    Хутко ними помахайте.
    За голівки закладіть,
    Голівками покрутіть.
    Поскачіть на лівій ніжці,
    А тепер — на правій.
    Зараз будемо робити
    Інші різні вправи.

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 450 (1).
    На дошці скорочений запис задачі.

    Червоних — 63 к.
    Зелених — ? к., на 17 к. менше від червоних
    Синіх — ? к., на 29 менше від зелених

    — Чи можемо одразу відповісти на головне запитання задачі?
    — Чому?
    — Про що спочатку треба дізнатися?
    — Яку треба виконати дію?
    — Якою дією відповімо на головне запитання задачі? Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

    2) Робота в парах.
    Діти складають подібну задачу.

    3) Перевірка роботи.
    Діти зачитують задачі, які склали, називають розв’язання до них.

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 59. Тема. Письмове віднімання двоцифрових чисел. Розв’язання простих і складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
