УРОК № 58. Тема. Тематичне оцінювання. «В. Симоненко. А. Малишко. А. Дімаров», українська література 7 клас

    УРОК № 58. Тема. Тематичне оцінювання. «В. Симоненко. А. Малишко. А. Дімаров», українська література 7 клас

    Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати навички аналізування художніх творів, пам’ять, образне та логічне мислення, вміння висловлювати та доводити власну думку щодо прочитаного, проводити паралелі з життям; виховувати почуття патріотизму, людської гідності, поваги до батьків, гуманізм, оптимістичне світобачення.

    Обладнання: портрети письменників, книжкова виставка, ілюстрації до вивчених творів; тестові завдання.

    Теорія літератури: ліричний вірш, ліричний герой; образи; художні засоби; ліричний відступ.

    Хід уроку № 58. Тема. Тематичне оцінювання. «В. Симоненко. А. Малишко. А. Дімаров», українська література 7 клас

    I. Повідомлення теми й мети уроку

    II. Мотивація навчальної діяльності школярів

    III. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж щодо написання тестових завдань.

    2. Виконання контрольної роботи.

    І варіант

    І—ІІ рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, який із віршів належить В. Симоненку:
    а) «Вогник»;
    б) «Перехожий»;
    в) «Приходять предки».

    2. Допишіть речення. Ліричний герой — це…

    3. З’ясуйте, яка головна думка поезії А. Малишка «Стежина».

    ІІІ рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте головного героя повісті «Блакитна дитина» Толика і скажіть, яке відношення він має до «блакитної дитини».

    2. З’ясуйте, за допомогою яких образів-символів поет А. Малишко виражає свою любов до батьків, до рідного краю.

    IV рівень
    (Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Висловіть своє судження щодо одного з таких питань:

    1) як розкривається проблема стосунків батьків і дітей, вчителів та учнів у повісті А. Дімарова «Блакитна дитина»;
    2) що спільного в поезії В. Симоненка та Л. Костенко, чому він присвятив поетесі свій вірш.

    II варіант

    І—ІІ рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, який із віршів належить А. Малишкові:
    а) «Перехожий»;
    б) «Приходять предки»;
    в) «Гей, нові Колумби й Магеллани».

    2. Допишіть речення. Ліричний відступ — це…

    3. З’ясуйте, яка головна думка вірша В. Симоненка «Ти знаєш, що ти — людина?».

    ІІІ рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. З’ясуйте, що у повісті А. Дімарова «Блакитна дитина» смішне, якими засобами творення комічного це досягається.

    2. Поясніть, що, як вважає В. Симоненко, не можна вибирати й чому. Висловіть з цього приводу свою думку, обґрунтувавши її.

    IV рівень
    (Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Висловіть своє судження щодо одного з таких питань:

    1) чому багато віршів А. Малишка, В. Симоненка стали піснями, а деякі з них — навіть народними;
    2) які методи виховання дітей були у батьків та вчителів головного героя повісті А. Дімарова «Блакитна дитина» і як я до них ставлюся (порівняти із власним досвідом).

    УРОК № 58. Тема. Тематичне оцінювання. «В. Симоненко. А. Малишко. А. Дімаров», українська література 7 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас
