Урок № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

    Урок № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

    Мета: продовжити роботу над аналізом твору Л. Ворониної «Таємниче Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9»; розкрити характер Климка, його поведінку, вчинки, ставлення до нього автора, інших персонажів; розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, пам’ять, логічне мислення, кмітливість, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження, робити висновок; раціонально використовувати навчальний час; виховувати почуття поваги і любові до творчості Л. Ворониної, її героїв, батьків, людей старшого покоління, рідного краю

    Тип уроку: комбінований.

    Обладнання: портрет Л. Ворониної, бібліотечка оповідань письменниці про дітей.

    Хід уроку № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань

    Бесіда
    Повість має фантастичний та міфологічний сюжет?
    Як давно Климко знайомий з Кактусом?
    Сашко Смик і Клим Джура жили в сусідніх квартирах?
    Чи були вони з Сашком однакові?
    Чим закінчувались їх зустрічі?
    Що сталося під час літніх канікул?
    Подорож — це цікаво й захоплююче?

    III. Перевірка домашнього завдання
    Усний твір «Історія мого роду»

    Складання плану до 10 розділу.
    1. Дивний запах у отворі.
    2. Бабусина хата у селі пахла сирістю й вологими болотяними травами.
    3. Десятий поверх цегляного будинку.
    4. Галас надзвичайно сильний, але Жук та Заєць вперто рухалися вперед.
    5. Дивовижні створіння у великому басейні
    6. Істоти, що скидалися на дивовижних жаб яскраво-блакитного кольору.

    IV. Оголошення теми, мети урок

    Мотивація навчальної діяльності учнів

    V. Формування і вдосконалення умінь та навичок

    Сміливий не той, хто декларує свою сміливість
    Л. Воронина

    1. Опрацювання образу Клима
    План-характеристика героя
    Портрет хлопця (складіть уявний портрет)
    Риси характеру
    (підтвердження цитатами з твору)

    2. Підступні Синьоморди-Квакожери:
    — до смаку наші комахи;
    — осмислення брехні;
    — злі прибульці з чужої Галактики.

    3. Супербабуся Соломія:
    — Маленька жіночка з добрими очима;
    — пече пиріжки для онучка;
    — насправді жінка з надпотужними здібностями;
    — заснувала Товарство;
    — весь час працює над дивовижними винаходами.

    4. Герої очима автора

    VІ. Художні засоби у творі

    Контраст.
    Л. Воронина — майстер контрастів
    Контраст = антитеза = протиставлення — стилістична фігура, авторський прийом.
    У творі присутній метод протиставлень, ним передається контраст у душах хлопців та стан прибульців. Не просто епізодично використано протиставлення, а побудовано весь твір.
    — Пейзаж, порівняння, метафори, мова твору.
    — Навести приклади епізодів твору.

    VІІ. Підсумок уроку

    VІІІ. Оголошення результатів навчальної діяльності учнів

    ІХ. Домашнє завдання

    Підготуйтесь до ток-шоу
    «Я так думаю» на тему: «Кожна людина має право на вибір», склавши проблемні питання до твору.

    Урок № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

    Повернутися на сторінку Українська література 6 клас
