УРОК № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: продовжувати розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, удосконалювати обчислювальні навички.

    Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

    ХІД УРОКУ № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1) Назвати, чому дорівнює периметр квадрата зі стороною 2 см.
    2) Зачитати розв’язання задачі № 413.
    — Як розв’язати задачу за допомогою виразу?

    2. Робота з індивідуальними картками.

    Картка 1
    Розв’язати задачу.
    В одному кошику було 42 яйця, а в другому — на 10 яєць більше. Скільки яєць було у двох кошиках разом?

    Картка 2
    Розв’язати задачу.
    На будівництві працюють три бригади, разом 100 робітників. В одній бригаді 30 робітників, в другій 40. Скільки робітників працює в третій бригаді?

    Картка 3
    Розв’язати задачу.
    Від трьох корів за день надоїли 78 літрів молока. Від однієї корови надоїли 30 літрів, від другої — 22 літри. Скільки літрів молока надоїли від третьої корови?

    3. Завдання для решти дітей

    1) Побудувати квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр.
    2) Обчислити.
    45 + а, якщо а = 33, 24, 4, 12, 50.

    4. Усні обчислення
    1) Поєднати приклад з відповіддю.

    148

    3. Гра «Знайди помилку»
    Незнайко хвалився перед друзями, що він добре вміє розв’язувати приклади.
    Перевірте, чи правильно він виконав завдання.
    37 + 22 = 59
    76 – 34 = 23
    24 + 5 = 28
    90 – 40 = 50
    59 – 46 = 68
    64 + 20 =81
    18 – 15 = 13
    32 + 47 = 79

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Розв’язування задачі № 414
    — Скільки було сантиметрів?
    — Обведіть у зошитах стільки клітинок, скільки було сантиметрів.
    — Скільки залишилось?
    — Зафарбуйте стільки клітинок, скільки залишилось.
    — Скільки незафарбованих клітинок?
    — Отже, скільки сантиметрів відрізали?
    — Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки сантиметрів відрізали?
    Діти записують розв’язання задачі самостійно.

    2. Первинне закріплення
    Виконання завдання № 415 (самостійно).

    3. Перевірка роботи

    4. Усне розв’язання завдань № 419, 420

    5. Робота над задачею № 417
    На дошці — скорочений запис задачі.

    Було — ?
    Дали — 25 к. і 2 к.
    Стало — 49 к.

    — Про що дізнаємося спочатку?
    — Яку треба виконати дію?
    — Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

    6. Самостійна робота

    1 варіант
    • Приклади № 418 (верхній рядок).
    • Задача.

    Було — 13
    Поїхало — ?
    Залишилося — 7

    2 варіант
    • Приклади № 418 (нижній рядок).
    • Задача.

    Було — 22
    З’їли — ?
    Залишилось — 10

    7. Перевірка роботи

    8. Робота над завданнями з логічним навантаженням
    Виконання завдань № 421, № 422.

    9. Усне виконання завдання № 416

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
