УРОК № 54. Тема. Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій. Побудова прямого кута на папері у клітинку. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 54. Тема. Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій. Побудова прямого кута на папері у клітинку. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: вправляти учнів у додаванні й відніманні двоцифрових чисел без переходу через десяток; проводити підготовчу роботу до розв’язання задач на знаходження невідомого від’ємника; формувати практичне вміння будувати прямий кут на папері в клітинку.

    Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки.

    ХІД УРОКУ № 54. Тема. Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій. Побудова прямого кута на папері у клітинку. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1) Один учень на дошці записує скорочений запис задачі № 406.

    2) Другий учень зачитує розв’язання задачі. — Як записати задачу за допомогою виразу?

    3) Зачитати відповіді прикладів на дві дії.

    2. До нас завітав Вчений і пропонує порівняти приклади.

    23 + 45__16 + 53
    88 – 44__90 – 50
    40 + 23 __65 – 4
    42 + 12__ 50 + 4
    60 – 30__ 25 + 10
    76 – 5__ 70 + 1

    3. Усні обчислення
    1) Виконання завдання № 408.
    2) Виконання завдання № 409.
    3) Виконання завдання № 410.
    4) Гра «Допоможи Буратіно пройти лабіринт».

    145

    5) Математичний диктант.
    • Знайти суму чисел 33 і 35;
    • 97 зменшити на 49;
    • 30 збільшити на суму чисел 22 і 40;
    • доданок 45, доданок 32, знайти суму;
    • знайти різницю чисел 87 і 36;
    • різницю чисел 77 і 45 збільшити на 10.

    II. Повторення й закріплення вивченого

    1. Самостійна робота

    1) Розв’язати задачу за скороченим записом.

    146

    2) Обчислити.
    45 + 43
    28 – 14
    67 – 45
    11 + 70
    78 – (21 + 43)
    40 + 23 + 12
    4 + 34 + 20
    55 – 50 + 32

    2. Перевірка роботи

    3. Фізкультхвилинка

    4. Розв’язання задачі № 411

    На дошці — скорочений запис задачі.

    147

    — Що треба знайти спочатку?
    — Яку треба виконати дію?
    — Як відповісти на головне запитання задачі?
    Після аналізу діти записують розв’язання задачі самостійно.

    5. Взаємоперевірка роботи

    6. Цікаві задачі

    • У вовка 42 зуби, у ведмедя — стільки ж, а в ‘їжачка — на 6 зубів менше, ніж у лисиці. Скільки зубів у їжачка, якщо у лисиці їх стільки ж, як у ведмедя?
    • Бегемот з’їдає за добу 40 кг трави, а корова може з’їсти стільки трави, скільки два бегемоти. Скільки трави за добу з’їдає корова?

    7. Гра-естафета
    Беруть участь діти трьох рядів.
    69 – 11 =__
    __ – 14 =__
    __ – 40 =__
    __+ 5 = __
    __+ 7 = __
    __+ 4 =__
    76 – 23 = __
    __ – 12 = __
    __ – 10 = __
    __ – 21 = __
    __ – 8 = __
    __+ 9 =__
    95 – 40 =__
    __ – 12 = __
    __ – 21 = __
    __ – 30 = __
    __ – 11 =__
    __ – 6=__
    __+ 56 = __
    __+ 9 =__
    __ – 24 = __
    __ – 6 = __
    __ – 2 = __
    __+ 32 =__
    __ – 30 =__
    __+ 20 =__
    __+ 42 = __
    __+ 12 = __
    __ – 9 = __
    __ – 50 =__

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 54. Тема. Вправи та задачі на додавання і віднімання двоцифрових чисел. Вправи на знаходження невідомих компонентів арифметичних дій. Побудова прямого кута на папері у клітинку. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
