УРОК № 52. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії, в яких результат першої дії треба порівняти з одним із даних задачі. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 52. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії, в яких результат першої дії треба порівняти з одним із даних задачі. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: розглянути нові види задач на дві дії; закріплювати в учнів уміння виконувати додавання й віднімання двоцифрових чисел.

    Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки.

    ХІД УРОКУ № 52. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії, в яких результат першої дії треба порівняти з одним із даних задачі. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання
    1) Назвати відповіді прикладів № 392 у порядку зростання.
    2) Пояснити розв’язання прикладів на віднімання.

    2. Робота з індивідуальними картками

    Картка 1
    Розв’язати приклади.
    48 + 20
    34 + 23
    18 + 12
    55 + 23
    16 – 8
    96 – 45
    34 – 23
    67 – 50
    27 – 16
    100 – 60
    45 + 4
    3 + 56

    Картка 2
    Обчислити.
    25 + (13 – 9)
    66 – (12 + 34)
    20 + (27 + 30)
    40 + 17 + 2
    90 – (60 + 20)
    23 + 34 + 31

    Картка 3
    Знайти різницю 56 – а, якщо а = 25, 43, 14, 32.

    3. Усні обчислення

    1) Гра «Роздай зайчикам морквини».

    137

    2) Гра «Математичне намисто».

    138

    3) Порівняти приклади.
    34 + 23 __ 78 – 14
    21 + 27 __ 24 + 11
    40 – 20 __ 67 – 40

    4) Виконання завдання № 393.

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Розв’язання задачі № 394
    Діти уважно читають задачу.
    Учитель записує на дошці скорочений запис задачі.

    139

    — Чи можемо одразу дати відповідь на головне запитання задачі?
    — Чому? (Не знаємо, скільки залишилось.)
    — Що знайдемо першою дією?
    — Якою дією відповісти на головне запитання задачі?
    Діти розглядають подане у підручнику розв’язання задачі й дописують його самостійно.

    2. Розв’язання задачі № 395
    На дошці один учень за допомогою класу записує скорочений запис задачі.

    140

    — Чи можна одразу дати відповідь на запитання задачі?
    — Про що дізнаємося спочатку?
    — Яку дію будемо виконувати? Чому?
    — Яку дію треба виконати, щоб відповісти на запитання задачі?

    3. Фізкультхвилинка

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Самостійна робота
    Виконання завдання № 397.

    1 варіант розв’язує приклади верхнього рядочка;
    2 варіант розв’язує приклади нижнього рядочка.

    2. Перевірка роботи

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 52. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (закріплення). Задачі на дві дії, в яких результат першої дії треба порівняти з одним із даних задачі. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
