УРОК № 51. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 2. Обчислення виразів виду: 8 + 2 – 1, 8 – 2 – 2. Віднімання за допомогою числового відрізка. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 51. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 2. Обчислення виразів виду: 8 + 2 – 1, 8 – 2 – 2. Віднімання за допомогою числового відрізка. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати навички додавання й віднімання числа 2; вправляти в обчисленні виразів на дві дії; учити прийому віднімання за числовим відрізком; продовжувати формувати вміння складати й розв’язувати задачі; розвивати пам’ять; виховувати бажання вчитися

    Обладнання: індивідуальний лічильний матеріал.

    ХІД УРОКУ № 51. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 2. Обчислення виразів виду: 8 + 2 – 1, 8 – 2 – 2. Віднімання за допомогою числового відрізка. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Перевірка засвоєння учнями таблиць додавання і віднімання числа 1 (гра «Сонечко»).

    822

    2. Розв’язання віршованих задач з опорою на предметно-практичні дії.

    На болотному концерті
    Жаби виступали:
    Вісім жабок танцювало,
    А одна співала.
    Скільки всіх було артистів —
    Співаків і танцюристів?
    (8 + 1 = 9.)

    Вісім хлопців двір завзято
    Чистили, трудилися.
    Одного гукнула мати.
    Скільки залишилося?
    (8 – 1 = 7.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 55 підручника.
    2. Виконання завдань 1, 2 на с. 29 зошита.
    3. Виконання завдань 2, 3 на с. 55 підручника.
    4. Виконання завдання 4 на с. 55 підручника.
    7 + 2 = 9 (яблук)
    8 – 2 = 6 (вишень)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Розв’язання віршованих задач на додавання і віднімання числа 2 (усно).

    У коморі був концерт,
    Мишки виступали:
    Троє грали на сопілці,
    Дві пісні співали.
    Скільки там було талантів —
    Співаків і музикантів?
    (3 + 2 = 5.)

    Зловив Василько вісім риб,
    Та раптом дві у воду — стриб!
    Хто порахує, скільки
    Ще рибок у Василька?
    (8 – 2 = 6.)

    2. Виконання завдання 5 на с. 55 підручника.
    — Яке число в умові задачі нам не знадобилося для її розв’язання?

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Що ми сьогодні вчилися робити?
    — Хто запам’ятав значення до виразів: 7 + 2, 8 + 2, 6 – 2, 10 – 2?

    УРОК № 51. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 2. Обчислення виразів виду: 8 + 2 – 1, 8 – 2 – 2. Віднімання за допомогою числового відрізка. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
