УРОК № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: ознайомити учнів із загальним випадком віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; вправляти в розв’язанні задач на дві дії.

    Обладнання: таблиці усних обчислень, опорні схеми, предметні малюнки.

    ХІД УРОКУ № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1) Один учень зачитує розв’язання задачі № 387.
    2) Записати розв’язання задачі за допомогою виразу.

    2. Математичний диктант
    • Від 90 відняти 30;
    • до числа 44 додати 33;
    • знайти суму чисел 15 і 62;
    • число 12 зменшити на суму чисел 3 і 4;
    • до 20 додати 80;
    • записати число в якому 6 дес. і 4 од, 7 дес. і 2 од, 9 дес.;
    • знайти різницю чисел 78 і 70;
    • записати «сусідів» числа 60.

    3. Усні обчислення

    1) Гра «Подорож на потязі»

    135

    2) Знайти однакові вирази й поєднати їх стрілочкою.

    136

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Підготовча робота

    Розв’язати приклади.
    40 – 10
    45 – 5
    68 – 8
    80 – 30
    70 – 40
    23 – 3

    2. Пояснення нового матеріалу

    — Нам треба розв’язати приклад.
    48 – 32
    Спочатку ми віднімемо десятки:
    40 – 30 = 10, а потім — одиниці: 8 – 2 = 6.
    — Скільки десятків залишилося? (1 дес.)
    — Скільки одиниць залишилося? (6 од.)
    Додамо до десятків одиниці:
    10 + 6 = 16
    Висновок: віднімаючи двоцифрові числа, десятки віднімаємо від десятків, а одиниці — від одиниць.

    3. Первинне закріплення

    1) Виконання завдання № 388, 388.
    2) Розв’язання прикладів № 390.

    4. Самостійна робота
    29 – 11
    34 – 23
    45 – 23
    67 – 45
    78 – 64
    98 – 75

    5. Взаємоперевірка роботи

    6. Фізкультхвилинка

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 391.
    — Чи можна відразу дізнатися, яка маса капусти в обох діжках?
    — Що для цього треба зробити?
    — Чи відома маса однієї діжки?
    — Яку дію треба виконати, щоб знайти масу двох порожніх діжок?
    8 + 8 = 16 кг
    — Як знайти масу капусти в діжках?
    98 – 16 = 82 кг
    Запишіть цю задачу, склавши вираз.

    2) Розв’язання задачі.
    У Володі 13 повітряних кульок, а у Тарасика — на 7 більше, ніж у Володі. У Марійки на 10 менше, ніж у Тарасика. Скільки повітряних кульок у Марійки?
    Діти самостійно розв’язують задачу.
    3) Перевірка роботи.

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
