УРОК № 5. Тема. Лічба предметів. Поняття зверху—знизу, праворуч—ліворуч, більше—менше, порівну. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 5. Тема. Лічба предметів. Поняття зверху—знизу, праворуч—ліворуч, більше—менше, порівну. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з просторовими поняттями, закріпити вміння порівнювати кількість груп предметів; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: лічильний матеріал (демонстраційний — коти, песики, індивідуальні палички).

    ХІД УРОКУ № 5. Тема. Лічба предметів. Поняття зверху—знизу, праворуч—ліворуч, більше—менше, порівну. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Робота з лічильним матеріалом. Кількісна й порядкова лічба предметів. Порівняння груп предметів.
    На дошці розміщені вирізані з картону фігурки котів і песиків.
    — Скільки котиків?
    — Скільки песиків?
    — Який по порядку рудий кіт?
    — Кого більше?

    2. Виконання завдання 1 на с. 7 підручника.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 2 на с. 7 підручника.
    — Як одним словом назвати всі ці предмети? (Іграшки.)
    — Які іграшки ліворуч? (Машинки.) А праворуч? (Мотрійки.)

    2. Виконання завдань 3—6 на с. 7 підручника.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Логічне завдання на закріплення просторових відношень з використанням лічильного матеріалу.

    П’ятеро котів
    Справа крайній — кіт Васько,
    Зліва від Пушка — Мурко,
    Між Мурком і Кузею —
    Буба товстопузенький.

    Хто додумався, малята,
    Й може Бубу показати?

    727

    2. Практична робота з паличками.
    Складіть трикутник із трьох паличок. Покладіть праворуч одну паличку, а ліворуч від трикутника — дві палички. Покладіть зверху три палички так, щоб вони утворили одну довгу лінію.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Хто сидить праворуч від вас?
    — На якому поверсі ви живете?
    — А на якому поверсі живуть ваші сусіди зверху? На дошці намальовані фігури.

    728

    Учитель пропонує дітям кольоровою крейдою зафарбувати третю фігуру в нижньому ряді, а фігуру ліворуч — іншим кольором.

    Той, хто слухав, молодець,
    а уроку вже — кінець!

    УРОК № 5. Тема. Лічба предметів. Поняття зверху—знизу, праворуч—ліворуч, більше—менше, порівну. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
