УРОК № 49. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 1. Обчислення виразів виду: 7 + 1 + 1; 7 – 1 – 1. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 49. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 1. Обчислення виразів виду: 7 + 1 + 1; 7 – 1 – 1. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати навички додавання і віднімання числа 1; учити обчислювати вирази на додавання і віднімання двох одиниць почергово; вправляти у складанні й розв’язанні задач на знаходження суми та остачі; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

    Обладнання: предметні картинки (кози, риби, півні).

    ХІД УРОКУ № 49. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 1. Обчислення виразів виду: 7 + 1 + 1; 7 – 1 – 1. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ (ПІДГОТОВКА ДО ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ)

    Складання прикладів за віршами.
    Завдання виконується з опорою на предметні картинки, палички, числовий відрізок.

    На лужку серед лози
    Заховались три кози.
    Ще одна — за перелазом.
    Скільки кіз пасеться разом?
    (3 + 1 = 4.)

    Сіло п’ять півнів на тин.
    Потім злетів ще один,
    І почався спів!
    Скільки всіх півнів?
    (5 + 1 = 6.)

    Хлопці рибалити вранці ходили,
    Чотири плотвички для Мусі зловили.
    Та одну плотвичку з’їла.
    Скільки про запас лишила?
    (4 – 1 = 3.)

    — Як зміниться число, якщо до нього додати 1? (Збільшиться, отримаємо наступне число.)
    — Як зміниться число, якщо від нього відняти 1? (Зменшиться, отримаємо попереднє число.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 53 підручника.
    — Як складено таблиці? (Учні пояснюють, як складено таблиці, і роблять висновки: при додаванні 1 одержуємо наступне число, при відніманні — попереднє.)

    2. Виконання завдань 2, 3 на с. 53 підручника.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Самостійна робота в зошиті з друкованою основою (виконання завдань 1, 2 на с. 28).

    2. Розв’язання віршованих задач (усно).

    Трійко білих кошенят
    Кашу рисову їдять,
    А одне сметанки хоче,
    Просить Любу, аж муркоче!
    Порахуйте, діти любі,
    Скільки кошенят у Люби?
    (3 + 1 = 4.)

    П’ять зайчаток від лисиці
    Заховались під кущем.
    Одне пішло, вже не боїться,
    А скільки там сидить іще?
    (5 – 1 = 4.)

    На подвір’ї був Тарасик,
    Потім вийшов ще Івасик,
    А за ним — маленький Гнат.
    Скільки всіх тепер малят?
    (1 + 1 + 1 = 3.)

    3. Відгадування задуманого числа.

    821

    4. Виконання завдання 6 на с. 156 підручника.

    5. Виконання завдань 4, 5 на с. 53 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що ми сьогодні вивчили на уроці? (Таблиці додавання й віднімання числа 1.)
    — Яке число отримуємо при додаванні одиниці? (Наступне.)
    — Яке число отримуємо при відніманні одиниці? (Попереднє.)

    УРОК № 49. Тема. Складання таблиць додавання і віднімання числа 1. Обчислення виразів виду: 7 + 1 + 1; 7 – 1 – 1. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
