УРОК № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

    УРОК № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

    Мета: актуалізувати, поглибити, систематизувати знання учнів з тем, виявити рівень цих знань для наступної корекції; розвивати зв’язне писемне мовлення, вміння логічно та послідовно викладати думки та обґрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості.

    Очікувані результати: учні знають матеріал, що вивчався, вміють аналізувати твори, характеризувати героїв, визначати художні засоби, писати творчі роботи із залученням літературного матеріалу та власних спостережень.

    Обладнання: тексти творів, що вивчалися за темою.

    Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок; розвиток зв’язного мовлення.

    Хід уроку № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

    І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

    ІІ. Основний зміст роботи

    Колективна робота.
    Повторення основних вимог до написання твору (обсяг, жанр, змістове й граматичне оформлення, самостійність, уживання цитат і художніх засобів).

    Ознайомлення з темами твору.

    Орієнтовні теми
    1. Мої роздуми про кіноповість О. Довженка «Україна в огні».
    2. Гнівний осуд війни в кіноповісті О. Довженка «Україна в огні».
    3. Актуальність національних проблем у кіноповісті О. Довженка «Україна в огні».
    4. Жінка і війна (за кіноповістю О. Довженка «Україна в огні»).
    5. Про вміння «бачити зорі в калюжах» (за кіноповістю О. Довженка «Зачарована Десна»).
    6. Дитинства золота колиска (за кіноповістю О. Довженка «Зачарована Десна»).

    7. Мій улюблений твір поета-«шістдесятника».
    8. Мотив самоствердження людини в складному сучасному світі, її неповторність та самодостатність (за творами В. Симоненка).
    9. Образ України у творчості поетів-шістдесятників.
    10. Кохання у творах поетів-шістдесятників.
    11. Роль мистецтва в сучасному світі (за творами І. Драча й Ліни Костенко).
    12. Чим близька мені поезія Ліни Костенко.
    13. «Нерівня душ — це гірше, ніж майна?» (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).
    14. «Зрадити в житті державу — злочин, а людину — можна»? (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).

    Робота в чернетках.

    Написання учнями твору.

    ІІІ. Підбиття підсумків уроку

    Інтерактивна вправа «Мікрофон».
    — Найскладніше для мене сьогодні було…

    УРОК № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 11 клас
