УРОК № 49. Тема. Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 49. Тема. Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: формувати поняття квадрат; навчати порівнювати різні способи знаходження суми, розвивати логічне мислення, удосконалювати навички розв’язання задач.

    Обладнання: геометричні фігури, предметні малюнки, таблиці, набір квадратів.

    Хід уроку № 49. Тема. Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання
    1) Один учень називає приклади, в яких відповіді більше, ніж 50 (№ 373).
    2) Другий учень зачитує розв’язання задачі № 374.

    2. Завдання для опитування

    1) Дібрати таке число, щоб рівність була правильною.

    129

    2) Обчислити.
    81 + 2
    16 + 23
    30 + 24
    45 + 4

    3. Усні обчислення

    1) Розташуй числа в порядку збільшення і прочитай приказку.

    130

    — Яка вийшла приказка?
    — Назвіть геометричні фігури, в яких розташовані склади.
    — Назвіть фігури, в яких немає кутів.
    — Назвіть фігури, які не є прямокутниками.

    2) До нас у гості завітав справжній робот. Але щоб його побачити, треба спочатку скласти його з геометричних фігур. Фігури ці можна використовувати лише тоді, коли розв’яжете приклади.

    131

    — Які фігури зайві? (Трикутники)
    — Чому? (У всіх інших фігур чотири кути, а у трикутників — по три кути.)
    — Як називаються фігури, в яких чотири кути? (Прямокутник, квадрат).

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Підготовча робота
    — Що ще спільного між прямокутником і квадратом? (У них чотири сторони, усі кути прямі).
    — Чим вони відрізняються між собою? (У прямокутника рівні лише протилежні сторони, а у квадрата всі сторони рівні.)

    2. Виконання завдання № 357

    3. Читання правила

    Квадрат — це прямокутник,
    В якого всі сторони рівні.
    Отже, у прямокутника є брат,
    А звуть його усі… (квадрат).

    4. Практична робота
    У кожного учня на столі лежить квадрат.
    Діти вимірюють сторони квадрата, а потім знаходять його периметр, знаходячи суму всіх сторін.

    5. Самостійна робота Виконання завдання № 376.

    6. Перевірка роботи

    7. Фізкультхвилинка

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Виконання завдання № 377
    Діти порівнюють різні способи розв’язання прикладів.

    2. Обчислення прикладів з коментуванням (№ 378)

    3. Самостійна робота Виконання завдання № 379.

    4. Перевірка роботи

    5. Робота над задачами
    Розв’язання задачі № 380.
    Діти самостійно розв’язують задачу.
    Взаємоперевірка роботи.

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 49. Тема. Квадрат. Застосування різних прийомів знаходження суми двоцифрових чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
