УРОК № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити учнів із терміном задача; учити складати задачі на знаходження суми й остачі за малюнками, розв’язувати їх; розвивати увагу, пам’ять; виховувати самостійність

    Обладнання: сигнальні картки із цифрами від 1 до 9.

    ХІД УРОКУ № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Усна лічба.
    Лічба через 1, починаючи від нуля; лічба через 1, починаючи від 1.

    2. Робота з графічною схемою.

    820

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 50 підручника.
    — Коли складають задачу? (Якщо на малюнку не можна перелічити предмети.)
    Складемо задачу за першим малюнком.

    Чотири сірі зайчики
    Сиділи під кущем.
    Прийшов у цю компанію
    Один зайчисько ще.
    Скільки зайчиків усіх?
    Як нам полічити їх?

    — Скільки зайчиків сиділо під кущем? (Чотири.)
    — Скільки зайчиків прибігло? (Один.)
    Під кущем сиділо 4 зайчики, прибіг ще 1 зайчик. Це нам відомо. Це умова задачі.
    — Що нам невідомо? (Скільки всього зайчиків? Скільки зайчиків стало?)
    Скільки зайчиків стало? Це запитання задачі.
    — Що треба зробити, щоб розв’язати задачу? (Щоб розв’язати задачу, потрібно до числа 4 додати 1.)
    Ця задача розв’язується дією додавання.
    Запис на дошці: 4 + 1.
    — Скільки ж матимемо, якщо до числа 4 додамо 1? (4 + 1 = 5.)
    — Як треба відповісти на запитання задачі? (Усього зайчиків стало 5.)
    А тепер складемо задачу за другим малюнком.

    Чотири сірі зайчики
    Сиділи під кущем.
    Один зайчисько геть пішов.
    Лишилось скільки ще?

    Розв’язання задачі проводиться аналогічно.

    — Як треба відповісти на запитання задачі? (3 зайчики залишились під кущем.)
    Ми складали й розв’язували задачі. Вони відрізняються від виразів. На малюнку не можна перелічити предмети, коли розв’язуєш задачу.
    Усі задачі мають умову й запитання. Умова — те, що відомо в задачі. А щоб відповісти на запитання задачі, її треба розв’язати, склавши вираз. Результат і буде відповіддю на запитання задачі.

    2. Самостійна робота. Виконання завдань 2, 3 на с. 50 підручника.
    Учні складають задачі на знаходження суми й остачі.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 1 на с. 26 зошита.

    2. Виконання завдання 4 на с. 50 підручника.
    — Яке слово прочитали? (Метро.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що ми вчилися робити на уроці?

    УРОК № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
