Урок № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

    Урок № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

    Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати власну думку з проблемних питань, характеризувати героїв; виховувати високі моральні якості, критичне та відповідальне ставлення до власних дій та вчинків.

    Обладнання: портрети письменників, книжкова виставка, ілюстрації до творів, тестові завдання.

    Теорія літератури: диптих; повість-притча; новела.

    Хід уроку № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

    I. Повідомлення теми й мети уроку

    II. Мотивація навчальної діяльності школярів

    III. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж щодо написання тестових завдань.

    2. Написання учнями контрольної роботи.

    I варіант

    І—ІІ рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, що збудував (виготовив) Планетник з однойменної повісті-притчі Б. Харчука:
    а) підводний човен;
    б) неприступну фортецю;
    в) повітряну кулю.

    2. Допишіть речення.
    Новела — це…, наприклад, …

    3. З’ясуйте, що знайшли через п’ятдесят років у стіні будинку, котрий будували полонені з твору Л. Пономаренко «Гер переможений».

    IІІ рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Поясніть рядки про людину з вірша Ліни Костенко «Крила» і визначте своє ставлення до цього:
    Живе на землі. Сама не літає. А крила має. А крила має!

    2. Порівняйте образи Юрка і Тосі з оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки», знайшовши спільне та відмінне.

    IV рівень
    (Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на основі прочитаних творів на одну з тем:

    1) «Війна — жорстоке й не гідне людини явище»;
    2) «Яке багатство важливіше для людини й потрібніше їй — духовне чи матеріальне?»

    II варіант

    І—ІІ рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, яку найпершу диво-квітку виростив Планетник з однойменної повісті-притчі Б. Харчука:
    а) троянду;
    б) нарцис;
    в) лілію.

    2. Допишіть речення.
    Повість-притча — це…

    3. З’ясуйте, що садив полонений Фрідріх на грядці біля будинку (за новелою Л. Пономаренко «Гер переможений»).

    ІІІ рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Поясніть, з чого, на думку Л. Костенко, складаються «крила» людини, і висловіть свої погляди на це.

    2. З’ясуйте, хто з героїв вивчених раніше творів міг би стати другом Тосі (оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»). Відповідь обґрунтуйте.

    IV рівень
    (Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на основі вивченого на одну з тем:

    1) «Чи можна зло зупинити добром»;
    2) «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

    Урок № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас
