УРОК № 46. Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 46. Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: продовжувати навчати учнів додавати двоцифрові числа без переходу через десяток; ознайомити з новим типом задач, які містять відношення «на… більше», «на… менше»; формувати уявлення про довжину і ширину прямокутника.

    Обладнання: предметні малюнки, геометричні фігури, схеми задач.

    ХІД УРОКУ № 46. Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1) — На скільки груп можна розподілити приклади із завдання № 350? (На три)
    — За якими ознаками?
    Один учень зачитує відповіді прикладів першої групи, другий — другої групи, третій — третьої групи.
    2) Перевірка виконання задачі № 350.
    Один учень зачитує виконані дії.
    Як розв’язати цю задачу за допомогою виразу?

    2. Усні обчислення

    1) Виконання завдання № 351.
    2) Знайти закономірність і вставити числа.

    118

    3) Скільки чотирикутників зображено на малюнку?

    119

    Дитина називає число і говорить, хто буде називати суму розрядних доданків. Учень називає суму розрядних доданків і будь-яке число і передає естафету наступному гравцеві, називаючи його прізвище.
    5) Діти знаходять приклади з відповідями 25, 77, 99 із № 353.
    6) Виконання завдання № 354.
    Діти креслять відрізки і коментують свої дії.
    — Чи можемо одразу накреслити третій відрізок?
    — Чому?
    — Яка довжина другого відрізка?
    — Знаючи довжину другого відрізка, можемо накреслити третій відрізок?
    — Яка довжина третього відрізка?

    3. Фізкультхвилинка

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 355.
    Учитель на дошці записує скорочений зміст задачі.
    Ягня — 11 кг
    Вівця — ? кг, на 21 кг більше за ягня
    Баран — ? кг, на 23 кг більше за вівцю
    — Можемо одразу дати відповідь на головне питання задачі? (Ні)
    — Чому ? (Не знаємо масу вівці.)
    — Можемо знайти масу вівці?
    — Якою дією? (Додаванням)
    — Знаючи масу вівці, можемо знайти масу барана?
    — Якою дією?
    Діти записують розв’язання задачі самостійно.

    2) Перевірка роботи.

    3) Виконання завдання № 356.
    Діти знаходять ширину і довжину прямокутника. Вимірюють ширину, довжину.
    — Як дізнатися, на скільки сантиметрів ширина менша за довжину? Діти розв’язують завдання.

    2. На дошці знаходяться геометричні фігури. Діти знаходять серед них прямокутники і показують ширину і довжину

    3. Практична робота в парах.
    Учитель на кожну парту роздає картку із зображенням прямокутника. Діти вимірюють довжину і ширину прямокутника

    4. Перевірка роботи

    5. Самостійна робота

    1 варіант
    Знайти суму 45 + а, якщо а = 12, 43, 21, 33.

    2 варіант
    Знайти різницю 89 – а, якщо а = 15, 23, 65, 47.

    6. Перевірка роботи

    7. Завдання для допитливих
    • Поставити математичні знаки так, щоб рівність була правильною.
    2 * 2 * 2 * 2 * 2 = 2
    • Як за допомогою бідонів місткістю 2 л і 7 л набрати з річки 3 л води?

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 46. Тема. Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
