УРОК № 43. Тема. Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу. Конспекти уроків математики, 2 клас
Мета: ознайомити учнів із розв’язанням задач складанням виразу, з одиницями вимірювання часу (година, хвилина); розвивати вміння записувати числа у вигляді розрядних доданків.
Обладнання: таблиці усних обчислень, схеми задач, модель годинника, малюнки, циферблатів годинників.
ХІД УРОКУ № 43. Тема. Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу. Конспекти уроків математики, 2 клас
I. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
1) Один учень зачитує розв’язання задачі № 329.
2) Другий учень називає цифри, якими позначені прямокутники, трикутники.
2. Усні обчислення
1) Обчислити приклади, які записані на прямокутниках.
2) Цікаві задачі.
• На запитання про те, скільки йому років, дідусь відповів: «Мій вік виражається двоцифровим числом, в якого сума цифр дорівнює найменшому двоцифровому числу, а число десятків на 6 більше від одиниць». Скільки років дідусеві?
• Галинка має розрізні цифри-картки, серед яких 18 карток із цифрою 5. Їй потрібно скласти всі двоцифрові числа. Чи вистачить їй розрізних цифр 5?
II. Робота над новим матеріалом
1. Розв’язання задачі № 332
Діти уважно читають задачу, роздивляються малюнок. Про що можна дізнатися, якщо знаємо, що хлопець упіймав 10 риб, а з 3 зварив вуху? (Скільки повісив сушити вранці.)
— Яку дію треба виконати? (Від 10 відняти 3)
— Скільки ще риб він повісив сушитися? (6)
— Скільки всього буде сушених риб? (7+ 8)
Цю задачу можна розв’язати за допомогою виразу.
(10 – 3) + 8
2. Розв’язання задачі № 331
Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.
Було — 90 к.
Витратив — 40 к. і 30 к.
Залишилось — ? к.
— Що треба знати щоб відповісти на головне запитання задачі? (Скільки було і скільки витратив)
— Можемо зразу дати відповідь на головне питання задачі? (Ні)
— Чому? (Не знаємо, скільки витратив)
— Як дізнатися, скільки витратив? (40 + 30)
— Можна тепер відповісти на головне запитання задачі?
— Як?
Після аналізу діти записують задачу самостійно.
3. Перевірка роботи
— Як записати розв’язання задачі за допомогою виразу? 90 – (40 + 30)
— Як розв’язати задачу іншим способом? 90 – 40 – 30, або 90 – 30 – 40
4. Розв’язання задачі № 338
Діти читають задачу і роздивляються малюнок. Учитель записує на дошці скорочений запис задачі.
Було — 12 с.
Зварила — 3 с. і 4 с.
Залишилося — ? с.
Діти розв’язують задачу самостійно за допомогою виразу.
5. Перевірка роботи
6. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь
1. Розгадування загадки
• Не п’є, не їсть, а ходить і б’є. (Годинник)
• Що іде, не рухаючись з місця? (Час)
2. Учитель демонструє годинник і пояснює, що година і хвилина одиниці — це вимірювання часу.
В 1 добі — 24 години.
В 1 годині — 60 хвилин.
3. Розв’язання задачі № 337
Учитель заповнює таблицю.
— Що сказано про деталі, які став виготовляти верстат-автомат після вдосконалення?
— Що це означає?
— Яку дію виконаємо спочатку?
— Про що дізналися?
— Чи можемо тепер дати відповідь на запитання задачі? Чому? Якою дією?
3. Самостійна робота
Виконання завдання № 333.
Діти роздивляються перший приклад і виконують наступні приклади за зразком.
4. Перевірка роботи
5. Усне обчислення прикладів № 334
6. Самостійне виконання завдання № 335
7. Взаємоперевірка
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
УРОК № 43. Тема. Розв’язання задач складанням виразу. Одиниці вимірювання часу. Конспекти уроків математики, 2 клас
Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас