УРОК № 42. Тема. Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень буквених виразів. Календар. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 42. Тема. Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень буквених виразів. Календар. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: формувати поняття прямокутник; формувати вміння користуватися календарем; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі.

    Обладнання: календар, геометричні фігури, картки для індивідуальної роботи, схеми задач.

    ХІД УРОКУ № 42. Тема. Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень буквених виразів. Календар. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1) Перший учень називає розв’язок задачі № 321.
    2) Назвати відповіді в прикладах на додавання.
    Назвати відповіді в прикладах на віднімання.

    2. Робота з індивідуальними картками

    Картка 1
    Розв’язати приклади.
    40 + 40 + 10
    30 – 20 + 60
    20 + 60 – 30
    50 – (80 – 40)
    80 – (50 + 10)
    60 + 40 – 70
    100 – 40
    56 + 1
    33 + 1

    Картка 2
    Розв’язати приклади.
    40 + 60
    20 + 40
    10 + 30
    55 + 1
    50 + 4
    37 – 7
    43 – 3
    45 – 1
    65 – 60

    Картка 3
    Розв’язати приклади.
    50 – 20
    54 – 1
    30 – 20
    32 + 1
    20 + 60
    67 – 60
    11 + 6
    12 – 6
    0 + 70

    3. Усні обчислення
    1) Обчислити математичні ланцюжки.

    114

    2) Гра«Дощик».

    115

    3) Допоможи Незнайкові виправити помилки.
    59 – 9 = 46
    52 + 10 = 42
    83 = 38
    8 + 7 = 12
    9 > 90
    9 + 6 = 14

    4. Перевірка робіт учнів, які працювали з картками для індивідуальної роботи
    Діти ставлять додаткові питання своїм товаришам.

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Підготовча робота
    Діти виконують завдання № 323.
    Роздивляються геометричні фігури.
    Рахують, скільки прямих кутів у кожної фігури.
    Діти доходять висновку, що всі кути прямі у фігурах під номером 4 і 5.

    2. Пояснення нового матеріалу
    Учитель говорить дітям, що чотирикутник, в якого всі кути прямі, називається прямокутником.

    3. Первинне закріплення
    Виконання завдання № 324.
    Діти вимірюють і записують довжину кожної сторони прямокутника.
    — Що цікавого помітили? (У першого прямокутника всі сторони однакові.)
    Фігура, в якої всі сторони однакові і кути прямі, називається квадратом. Це різновид прямокутників.

    4. Фізкультхвилинка

    На одній нозі постійно,
    Ти — немов солдатик стійкий.
    Ногу ліву — до грудей.
    Але дивися — не впади.
    А тепер постій на лівій,
    Якщо ти солдат сміливий.

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Практична робота в парах

    Учитель на кожну парту роздає маленький календар.
    Діти роздивляються уважно календар.
    — Як ви вважаєте, навіщо нам потрібен календар?
    — Скільки місяців у році?
    — Назвіть місяці, в яких по 30 днів.
    — Назвіть місяці, в яких по 31 дню.
    Діти роблять висновок, що є місяць, в якому 29 днів. Учитель повідомляє дітям, що у лютому буває 29 або 28 днів залежно від того, який це рік.
    Учитель пропонує дітям пограти у веселу гру «Полічи, скільки у місяці днів».
    Пропонує дітям викласти календарі і сказати, скільки днів в травні, не дивлячись у календар. (Багатьом важко відповісти на це питання.)
    — Зігніть пальці в кулачок. Ви можете помітити, як виступають кістки. Можна лічити по кістках. Якщо ви називаєте місяць і вказуєте на кістку, яка виступає, то в місяці 31 один день, а якщо вказуєте на впадину, то у місяці 30 днів.
    Далі вчитель називає місяць, а діти говорять, скільки днів у цьому місяці.

    2. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 326.
    — Скільки учнів в одному класі? (30)
    — Скільки учнів в другому класі? (30)
    — Як ви здогадалися, що 30? (Бо сказано: стільки ж)
    — Про що можна дізнатися, якщо знаємо, що в одному класі — 30 учнів і в другому класі — 30? (Скільки всього учнів в обох класах)
    — Яку треба виконати дію? (Додавання. 30 + 30 = 60)
    — Що означає число 20? (Кількість дівчаток в обох класах)
    — Як дізнатися, скільки хлопчиків в обох класах, якщо знаємо, скільки всього дітей і скільки дівчаток? (60 — 20 = 40)

    Діти записують задачу під керівництвом вчителя. Відповідь: в обох класах 40 хлопчиків.

    2. Самостійна робота
    Виконання завдання № 325.

    3. Перевірка роботи

    4. Усне виконання завдання № 327

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 42. Тема. Прямокутник. Задачі на знаходження третього доданка. Знаходження значень буквених виразів. Календар. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
