Урок № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати й аргументувати власні думки; виховувати гідність, активну, життєстверджуючу позицію.
Обладнання: портрети письменників, ілюстрації до творів, книжкова виставка, тестові завдання.
Теорія літератури: художня деталь, гумор, сатира, засоби гумористичного зображення.
Хід уроку № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас
I. Повідомлення теми й мети уроку
II. Мотивація навчальної діяльності школярів
III. Основний зміст роботи
1. Інструктаж щодо виконання тестів і тестових завдань.
2. Написання контрольної роботи.
І варіант
І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1. Укажіть, чому Климко з однойменної повісті Григора Тютюнника вирушив у небезпечну подорож:
а) набрати солі;
б) купити молока;
в) заробити грошей.
2. Допишіть речення. Гумор — це… .
3. Запишіть асоціативні слова до поняття «скарб».
IІІ рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1. Схарактеризуйте образ Климка з однойменної повісті Григора Тютюнника.
2. З’ясуйте, що є трагічним і що комічним у казці Б. Лепкого «Мишка».
IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на одну з тем:
1) «Чи хотів би я щастя Павла, героя оповідання Олекси Стороженка «Скарб»?»;
2) «Чим зворушила, над чим змусила мене замислитися повість Григора Тютюнника «Климко»?»
II варіант
І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1. Укажіть, чому вчителька з повісті Григора Тютюнника «Климко» стала жити у шахтній ваговій:
а) вона хотіла, щоб хлопці допомогли їй няньчити дитину;
б) її квартиру пограбували й потрощили окупанти;
в) вона переховувалася від ворогів.
2. Допишіть речення. Сатира — це…
3. Запишіть асоціативні слова до поняття «щастя».
III рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
1. Схарактеризуйте образ Мишки з однойменної казки Б. Лепкого.
2. З’ясуйте, які гумористично-сатиричні засоби використовує Олекса Стороженко для розкриття образу головного героя оповідання «Скарб».
IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на одну з тем:
1) «Що таке квітка щастя за оповіданням Б. Лепкого «Цвіт щастя» і за власними міркуваннями»;
2) «Що захоплює мене у Климкові, героєві однойменної повісті Григора Тютюнника».
IV. Домашнє завдання
Скласти таблицю «Істинні та фальшиві цінності в нашому житті» (письмово).
Урок № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас
Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас