УРОК № 36. Тема. Письмова нумерація чисел. Записування чисел під диктовку. Пояснення поданого розв’язання задачі. Знаходження значень виразів та порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 36. Тема. Письмова нумерація чисел. Записування чисел під диктовку. Пояснення поданого розв’язання задачі. Знаходження значень виразів та порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: формувати в учнів уміння поновлювати деформований числовий ряд; продовжувати роботу щодо розвитку вмінь пояснювати розв’язання задачі; розвивати логічне мислення.

    Обладнання: предметні малюнки, нумераційна таблиця, картки для самостійної роботи.

    ХІД УРОКУ № 36. Тема. Письмова нумерація чисел. Записування чисел під диктовку. Пояснення поданого розв’язання задачі. Знаходження значень виразів та порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання

    1-й учень зачитує результати виразів з дужками завдання № 271.
    2-й учень зачитує результати виразів без дужок завдання № 271.
    3-й учень пояснює розв’язання задачі № 272.

    2. Усні обчислення

    1) Робота з таблицею першої сотні.
    • Назвати всі числа, в яких 4 десятки.
    • Назвати число, в якому 10 десятків.
    • Назвати «сусідів» числа 45, 20, 90, 60.

    2) Назвати числа, яких не вистачає у ряді: 33, …,…, 36, …,…, 39, …, 41.

    3) У кожної пташки — картки з числами. Допоможіть розташувати їх за порядком.

    92

    4) Робота за таблицею розрядів.

    79

    Діти вставляють числа: 55, 73, 89, 23, 45, 59, 28.

    II. Розвиток математичних умінь

    1. Фізкультхвилинка

    2. Усне виконання завдання № 273

    3. Запис чисел під диктовку 33, 49, 81, 100, 98, 42.

    4. Самостійна робота Виконання завдання № 274.

    5. Перевірка роботи

    6. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 275
    Діти читають задачу. Роздивляються малюнок до задачі.
    Учитель звертає увагу на слова «стільки ж».
    Діти пояснюють, що знайшли першою дією. (Скільки залишилося пофарбувати.)
    Другою дією знайшли довжину.

    2) Задача з логічним навантаженням.
    Порція овочевого салату з піцею коштує 10 гривень, а півпорції такого салату — 8 гривень. Скільки коштує піца?

    7. Різнорівнева самостійна робота

    1 рівень (сильніші діти)
    • Розв’язати задачу.
    Від одного міста до іншого на пасажирському потягу треба проїхати 18 годин, а на швидкому — на 5 годин менше. За який час пройдуть цю відстань швидкий і пасажирський потяги разом?

    2 рівень
    • Розв’язати задачу.
    Скласти задачу за коротким записом.

    93

    3 рівень
    • Розв’язати задачу.
    З першого куща зібрали 12 помідорів, а з другого — на 5 помідорів менше. Скільки помідорів зібрали з другого куща?
    • Розв’язати приклади.
    9 + 4
    3 + 8
    5 + 4
    11 – 2
    13 – 5
    7 + 2

    8. Гра «Запускаємо ракети»
    На дошці — малюнки трьох ракет. Змагаються діти трьох рядів. Треба з’єднати числа від більшого до меншого. Тоді ракета вважається запущеною.

    94

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 36. Тема. Письмова нумерація чисел. Записування чисел під диктовку. Пояснення поданого розв’язання задачі. Знаходження значень виразів та порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
