Значення книги в житті людини. Іван Федоров — батько українського друкарства. Оксана Іваненко: життя і творчість, українська література

Значення книги в житті людини. Іван Федоров — батько українського друкарства. Оксана Іваненко: життя і творчість, українська література

Хід уроку Значення книги в житті людини. Іван Федоров — батько українського друкарства. Оксана Іваненко: життя і творчість, українська література

II. Актуалізація опорних знань

Учитель. «Добре є, браття, читання книжне…» А чи кожен із вас так вважає? Сьогодні до вас завітав кореспондент місцевої газети, він хоче взяти у вас інтерв’ю.

Кореспондент.
— Чи любите ви читати і які твори?
— Що останнім часом ви читали не за програмою?
— Чому надаєте перевагу в вільний час: читанню художньої літератури чи перегляду кінофільмів?
— Що дає вам читання?
— Чи впливає читання на ваш характер, на формування світогляду?
— Навіщо ви читаєте? Що вас приваблює у творів?
— Чи були у вашому житті такі дні, коли б ви не прочитали жодного рядка?

Учитель. Нині багато хто надає перевагу телебаченню, Інтернету, кінофільмам, але тільки не читанню книг, вважаючи, що фільм є рівноцінною заміною книги, за сценарієм якої його знято.
Як ви вважаєте, що більше корисне: читання чи перегляд фільму? Чому?
Насправді, переглядаючи кінофільми, ми сприймаємо інформацію лише візуально. Книга ж вимагає від читача роботи думки, душі, дає змогу перечитати уривки, замислитися над сторінками, що чимось зацікавили. Влучне красиве художнє слово приносить читачеві можливості отримувати естетичну насолоду. То ж давайте спочатку переглянемо уривок із кінофільму.

ІV. Засвоєння навчального матеріалу

Слово вчителя: На українських землях перші друкарні виникають в др. пол. XVI ст. Початок українському друкарству поклав у 1574 році видатний російський першодрукар Іван Федоров.

Слово вчителя:
Кого вважають батьком українського друкарства?
Коли і де були надруковані перші книги в Україні?
Що нового вніс Іван Федоров у друкарську справу?
Який напис викарбувано на могилі Івана Федорова? Чому?

Слово вчителя: Постать Івана Федорова привертала до себе увагу багатьох письменників. Серед них виділяється белетризована повість Оксани Іваненко «Друкар книжок небачених».

Слово вчителя: З творчістю Оксани Іваненко ви вже знайомились в початкових класах. Які саме твори ви вивчали? Чи сподобались вони вам?
Давайте подивимось на екран пригадаємо основні відомості про життя і творчість письменниці

V. Закріплення знань, умінь і навичок

Учитель: Всі ви читали повість Оксани Іваненко «Друкар книжок небачених». Давайте перевіримо, як добре ви запам’ятали події, про які в ній говориться.
«Зворотне інтерв’ю» (підготовлений учень у ролі Івана Федорова задає питання учням)
— Якій справі я присвятив своє життя?
— Хто із сильних світу цього підтримував мене?
— Чому змушений був мандрувати?
— Чи мав я учнів? Кого саме?
— Як складалися стосунки з ними?
— Хто зрадив мене? Чи пробачив я зраду? Чому?

Літературна вікторина «Чи уважний я читач?»
Запитання в торбу: працюючи в парах, учні складають по одному каверзному запитанню за змістом твору, кидають у торбу, перемішується, а потім, не дивлячись, витягують запитання і, обговоривши відповідь, озвучують її.

VI. Підсумок уроку

Слово вчителя: Сьогодні ми з вами познайомилися з великою постаттю — І. Федоровим, який займає значне місце в історії. Він був не лише друкарем, а й справжнім просвітником і великим подвижником української культури.

Значення книги в житті людини. Іван Федоров — батько українського друкарства. Оксана Іваненко: життя і творчість, українська література

Повернутися на сторінку Українська література

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *