УРОК № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з утворенням числа 10, записом числа 10 двома цифрами; учити порівнювати числа, обчислювати вирази на додавання в межах 9, закріпити знання складу числа 9; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися

    Обладнання: предметні малюнки (заєць із морквою); цифра 10; індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Математичний диктант.
    1) Запишіть «сусідів» числа 7;
    2) запишіть число, наступне за числом 3;
    3) запишіть число, що більше від 4, але менше за 6;
    4) яке число треба додати до 7, щоб отримати 9?

    2. Повторення складу числа 9 за допомогою гри «Сонечко».

    799

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Утворення числа 10.
    Учитель виставляє на набірному полотні предметні картинки.

    800

    Біг зайчисько Куций Хвіст,
    Мамі з поля моркву ніс:
    Дев’ять у кишені
    І одна ще в жмені.
    Скільки всього морквин ніс
    З поля зайчик Куций Хвіст?
    (Десять морквинок.)

    — Як записати це число?
    — Як утворили число 10?

    2. Виконання завдання 1 на с. 38 підручника.

    3. Виконання завдань 1, 2 на с. 19 зошита

    Круглий нуль, як м’ячик, скаче,
    Сам нічого він не значить,
    Та за цифрою, позаду,
    Займе він значну посаду!
    З одиницею вприсядку
    Станцював — і вже десятка!

    4. Виконання завдання 3 на с. 38 підручника.

    Запис: 10 > 7, 7 < 10 та ін.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Логічна вправа.
    Як дев’ятьма паличками викласти 4 трикутники?

    Відповідь:

    801

    2. Виконання завдання 4 на с. 38 підручника.
    — Скільки всіх жолудів? (Десять.)
    — Котрий справа зелений жолудь? (П’ятий.) А зліва? (Шостий.)
    — Порівняйте кількість жовтих і зелених жолудів. (9 > 1.)
    — Поясніть, як утворилося число 10. (9 жолудів цілих і 1 без «шапочки».)
    — Скільки жолудів між шостим і десятим? Тощо.

    3. Самостійне обчислення виразів.

    2+3
    6+2
    4+2
    7+2

    4. Виконання завдання 5 на с. 38 підручника.
    Відповідь: так.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Яке число вивчили на уроці?
    — Яка особливість запису числа 10?

    Запам’ятайте: 10 — двоцифрове число, тому що для його запису потрібні дві цифри. А числа від 1 до 9 — одноцифрові, записуються однією цифрою.

    — Яке з одноцифрових чисел найбільше? (Дев’ять.)
    — Порівняйте числа 9 і 10.
    — Полічіть бджілок на малюнку в підручнику на сторінці 38. Скільки їх угорі? (Шість.)
    — А внизу? (Чотири.)
    — Скільки всього бджілок? (Десять.)
    — Скільки бджілок зліва? (П’ять.)
    — А справа? (П’ять.)
    — Скільки пальців на руці? (П’ять.)
    — А на двох руках? (Десять.)

    УРОК № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
