Урок № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

    Урок № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

    Мета: систематизувати й узагальнити навчальний матеріал, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння аналізувати літературні твори, висловлювати власні судження з приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, любов до художніх творів.

    Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

    Теорія літератури: літературний напрям, течія, сентименталізм, реалізм, романтизм, романс.

    Хід уроку № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

    I. Оголошення теми й мети уроку

    II. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

    2. Написання учнями контрольної роботи.

    Варіант I
    Початковий та середній рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, чий це портрет: «Повні щоки в козачки були свіжі й яскраві, як мак найніжнішої рожевої барви, коли, вмившись Божою росою, палає він, розправляє листочки й чепуриться перед сонцем уранці; що брови, мов чорні шнурочки; що ротик… мовби на те й створений був, щоб виводити солов’їні пісні… »
    А Пидорки з оповідання М. Гоголя «Вечір проти Івана Купала»;
    Б Марусі з однойменної повісті Г. Квітки-Основ’яненка;
    В Олени хорунжівни з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка;
    Г Оксани з твору М. Гоголя «Ніч перед Різдвом».

    2. Автором вірша «Українська мелодія» є:
    А М. Костомаров;
    Б В. Забіла;
    В Є. Гребінка;
    Г Т. Шевченко.

    3. Допишіть речення.
    Гурток представників нової української літератури в Галичині називався…

    4. Напишіть визначення сентименталізму.

    Достатній рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Вказавши спільне та відмінне, схарактеризуйте образи Забрьохи і Пістряка з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка як представників козацької старшини доби Руїни.

    2. Напишіть план-тези на тему: «Значення творчості М. Гоголя для розвитку української культурі» (3-4 пункти).

    Високий рівень
    (Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.

    А Напишіть твір «Природа сміху у творах Г. Квітки-Основ’яненка та М. Гоголя».

    Б Доведіть або спростуйте твердження: «Чистота душі, остереження гріха — Божий і людський заповіти» (за твором М. Гоголя та власними міркуваннями).

    Варіант II
    Початковий та середній рівні
    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, чий це портрет: «Голова йому нечесана, чуб непідголений, пика невмита, очі заспані, уси розкудовчені, сорочка розхристана…»:
    А Забрьохи з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка;
    Б Пістряка з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка;
    В Басаврюка з «Вечора проти Івана Купала» М. Гоголя;
    Г Коржа з «Вечора проти Івана Купала» М. Гоголя.

    2. Автором вірша «Небо» є:
    А В. Забіла;
    Б М. Петренко;
    В М. Костомаров;
    Г Т. Шевченко.

    3. Допишіть речення.
    Першою ластівкою нової української літератури в Галичині була збірка…

    4. Напишіть визначення романтизму.

    Достатній рівень
    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте образи «нечистої сили» як уособлення зла. (За оповіданням М. Гоголя «Вечір проти Івана Купала».)

    2. Напишіть план-тези на тему: «Значення творчості Г. Квітки-Основ’яненка для розвитку української культури» (3-4 пункти).

    Високий рівень
    (Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)

    Виконайте одне із завдань.
    А Напишіть твір-мініатюру «Реальне і фантастичне у творах Г. Квітки-Основ’яненка та М. Гоголя».

    Б Доведіть або спростуйте твердження: «Старовинний український романс живе й досі».

    III. Домашнє завдання
    Повторити відомості про життя та творчість Т. Шевченка, вивчені напам’ять вірші поета.

    Урок № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури 9 клас
