Урок № 34 Тема. Тематичне оцінювання, українська література 6 клас

    Урок № 34 Тема. Тематичне оцінювання, українська література 6 клас

    Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою їх корекції; розвивати навички зв’язного мовлення, пам’ять, уміння висловлювати власні судження; виховувати кращі якості людського характеру.

    Обладнання: портрети письменників, що вивчалися в межах даної теми, збірки їхніх творів, ілюстрації до них; тести й тестові завдання.

    Теорія літератури: словесний малюнок, словесна деталь, епічний твір, оповідання, герой художнього твору, поема, ліричний вірш.

    Хід уроку № 34 Тема. Тематичне оцінювання, українська література 6 клас

    I. Повідомлення теми й мети уроку

    II. Мотивація навчальної діяльності школярів

    III. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж до написання тестів.

    2. Написання тестів.

    І варіант

    І—ІІ рівні

    (За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.)

    1) Укажіть, кого або що захищав Павлик з оповідання С. Черкасенка «Маленький горбань»:

    а) жайворонячі гніздечка;
    б) білий квіт катрану;
    в) дівчаток, що грали у крем’яхи.

    2) Допишіть речення.

    Основні ознаки поеми такі: ___________

    3) Поєднайте означення основного змісту (теми) творів з їх назвами та авторами.

    ukrainska_literatura_6_klas_27

    III рівень

    (За кожну повну відповідь учень отримує 2 бали.)

    1) Зробіть «словесний малюнок» пейзажу, зображеного у вірші Я. Щоголіва «Листопад».

    2) Розкажіть про побудову поеми М. Вороного «Євшан-зілля» та історичну основу цього твору.

    IV рівень

    (За кожну повну відповідь учень отримує 5 балів.)

    Напишіть твір-роздум на одну з тем.

    1) Чи можна зло подолати добротою? (За оповіданням С. Черкасенка «Маленький горбань» та власними спостереженнями.)

    2) Значення й духовна суть традиційних свят. (За поезіями Б.-І. Антонича або «Традиції нашої родини у відзначенні народно-релігійних свят».)

    ІІ варіант

    І—ІІ рівні

    (За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.)

    1) Укажіть, за чим спостерігали одного святкового квітневого дня дід Антип зі своїм онуком Павликом з оповідання С. Черкасенка «Маленький горбань»:

    а) за грою хлопців у м’яча;
    б) за грою дівчаток у крем’яхи;
    в) за бійками — розвагами парубків шахтарського селища.

    2) Допишіть речення.

    Основні ознаки оповідання такі: _______________-

    3) Поєднайте героїв із назвами та авторами творів.

    ukrainska_literatura_6_klas_28

    III рівень

    (За кожну повну відповідь учень отримує 2 бали.)

    1) Зробіть «словесний малюнок» зимових різдвяних візерунків у віршах Б.-І. Антонича «Різдво» та «Коляда».

    2) Схарактеризуйте героя оповідання С. Черкасенка «Маленький горбань» Павлика, відзначивши, що саме вплинуло на формування його характеру.

    IV рівень

    (За кожну повну відповідь учень отримує 5 балів.)

    Напишіть твір-роздум на одну з тем.

    1) Краса зовнішня і внутрішня, духовна (за оповіданням С. Черкасенка «Маленький горбань» та власними спостереженнями й міркуваннями) або «Чи міг (хотів) би я стати другом Павликові?».

    2) Чи варто переживати за свою батьківщину, якщо вона бідна й нещасна (за твором М. Вороного «Євшан-зілля» та власними спостереженнями й судженнями).

    VII. Підсумок

    Урок № 34 Тема. Тематичне оцінювання, українська література 6 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 6 клас
