УРОК № 32 Тема. Поети українського романтизму. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

    УРОК № 32 Тема. Поети українського романтизму. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

    Мета: допомогти учням глибше осмислити ідейно-художній зміст творів поетів-романтиків; розвивати пам’ять, навички виразного читання й аналізу ліричних творів, визначення рис літературного напряму; виховувати любов до художнього слова, естетичний смак.

    Обладнання: портрети поетів-романтиків, збірки творів, ілюстрації до них, аудіозаписи.

    Теорія літератури: виразне читання, темп, інтонація, пауза, логічний наголос, жести, міміка, ліричний вірш, романс.

    ХІД УРОКУ № 32 Тема. Поети українського романтизму. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

    I. Мотивація навчальної діяльності школярів

    Вступне слово вчителя.

    Як ми вже говорили на попередньому уроці, індивідуальне творче першоджерело при виконанні романсів (а ними є переважна більшість творів поетів-романтиків) відіграє дуже велику роль. Тому за допомогою засобів виразного читання — відповідних темпу, інтонації, пауз, логічних наголосів, доречних міміки й жестів сьогодні ми намагатимемося передати як авторські почуття, так і свої власні. Це буде запорукою того, що яснішими стануть і зміст, і форма віршів.

    II. Оголошення теми й мети уроку

    «Хвилинка мудрості».

    ІІІ. Основний зміст роботи

    Виразне читання віршів поетів-романтиків з обґрунтуванням свого вибору.

    (Можна провести у формі конкурсу із журі, визначенням переможців та їх відзначенням.)

    ІV. Закріплення знань, умінь та навичок

    Завдання учням.

    • Поєднайте поетичні рядки з назвами віршів та прізвищами їх авторів.

    Ти ж бачив сам,— не скажеш: ні —
    Як сонечко і місяць червоненький
    Хлюпощуться у нас в воді на дні
    І із води на світ виходять веселенькі!
    В. Забіла «Соловей
    О мамо, голубко, не плач, не ридай.
    Готуй рушники і хустки вишивай.
    П. Гулак-Артемовський «Рибалка»
    І в небо думкою влетів,
    Між зорями співає,
    А странний спів його людей
    Уже не порушає.
    М. Петренко «Небо»
    Далеко за хмари, подальше од світу,
    Шукать собі долі, на горе привіту,
    І ласки у зірок, у сонця просить,
    У світі їх яснім все горе втопить.
    М. Костомаров «Соловейко»
    Як засвищеш голосніше,
    А далі тихенько:
    Аж у душі похолоне,
    Аж замре серденько.
    Є. Гребінка «Українська мелодія»

     

    V. Підбиття підсумків уроку

    Інтерактивна вправа «Мікрофон».

    • Продовжіть речення:

    «Найкраще, на мою думку, розповідав (розповідала) вірш…»

    «Виразне читання напам’ять дає змогу…»

    VI. Домашнє завдання

    Скласти кросворди, чайнворди, головоломки на тему: «Українські поети-романтики».

     

    УРОК № 32 Тема. Поети українського романтизму. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури 9 клас
