Урок № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

    Урок № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

    Мета:
    навчальна: ознайомлювати учнів із технікою монотипії; формувати навички малювання за нетрадиційною технікою, працювати від загального до часткового; продовжувати навчати знаходити асоціації в плямі; учити виразно компонувати обраний сюжет;
    розвивальна: розвивати в дітей творчі здібності, фантазію; продовжувати формувати уміння аналізувати, узагальнювати; розвивати творчу уяву;
    виховна: виховувати любов до рідної природи і дбайливе ставлення до неї, акуратність, увагу; навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості.

    Обладнання: матеріали для демонстрації послідовності та техніки виконання роботи.

    Матеріали та інструменти: альбом для малювання, демонстраційні таблиці, простий олівець, гумка, фарби, пензель, ганчірка, ємність для води, серветка.

    Тип: комбінований урок.

    Методи і засоби роботи: евристична бесіда; практична робота на базі засвоєного матеріалу.

    ХІД УРОКУ № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

    I. Організаційний момент

    II. Перевірка домашнього завдання
    Обговорення учнівських робіт
    Колективне обговорення домашнього завдання.

    III. Вивчення нового матеріалу

    Бесіда

    * * *
    Рано-вранці чули — диво!
    Квітка в небо полетіла!
    Потягнулася, зітхнула,
    Свої крила розгорнула.
    Над селом метелик в’ється —
    Він до сонечка сміється.
    Н. Горошко

    * * *
    Сів метелик на травичку,
    Може, думав — не помічу?
    Блиснуть крилечка ясні —
    Зразу видно вдалині.
    Н. Горошко

    (Учитель пропонує учням розглянути фотографії різноманітних метеликів. Звертає увагу учнів на те, які воні різні на розміром, кольором, малюнком.)

    323

    • Чи знаєте ви, де живуть метелики?
    • Як ви гадаєте, чому метелики такі різні?
    • Опишіть метелика, який вам найбільше подобається.
    Ви, мабуть, уже помітили, що розмір та малюнок крилець метелика по обидва боки від тулуба однакові, наче відбиті у дзеркалі.
    (Невеличка розповідь про поняття симетрія.)

    IV. Закріплення вивченого матеріалу

    Робота над формуванням навичок і вмінь
    Як ви вважаєте, чи складно намалювати симетричні крильця для метеликів?
    Я відкрию вам одну таємницю. Візміть прямокутники білого паперу та зігніть їх навпіл. На одній половині аркуша потрібно намалювати фарбами крила метелика. Поки фарби ще вологі, згорнути аркуш навпіл і притиснути його долонею. Малюнок відіб’ється на іншій половині аркуша.
    (Учитель демонструє техніку виконання роботи, звертає увагу учнів на те, що обидві половинки зображення тотожні. Пропонує виконати три-чотири зображення метеликів. Нагадує, що усі метелики повинні бути різними за формою, розміром та кольором.)

    Творче завдання
    • Згадайте, як ми малювали море на вологому папері. В якій послідовності ми виконували роботу?
    Травичка на лузі трошки схожа на море. Коли дме вітерець, вона розгойдується, наче зелені хвилі.
    • Які кольори необхідно обрати, щоб намалювати травичку? (Відтінки зеленого, жовтий та синій.)

    324Схема виконання монотипії

    Індивідуальна робота за творчим завданням
    Учні виконують малюнок трави на лузі у техніці «на вологому папері».
    Поки малюнок висихає, вчитель пропонує вирізати метеликів. Учні виконують роботу самостійно. Готові зображення наклеюють на фон — травичку.

    325

     

    V. Підбиття підсумків

    Обговорення учнівських робіт
    Із малюнків складають альбом «Метелики на лузі».

    Коментар
    Учні мають продемонструвати уміння виконувати роботу у техніці монотипії та «на вологому папері», працювати від загального до часткового; знаходити асоціації в плямі; виразно компонувати обраний сюжет.

    Додатковий матеріал

    ЛУГОВИН АЕРОДРОМ
    За селом, за селом
    Луговий аеродром —
    Величезний чорний пень.
    А на ньому цілий день
    Не вщуха робота:
    Вирушають в білий світ
    У небачений політ
    Джмеляки-літаки,
    Бабки-вертольоти.
    Облетівши все навкруг,
    Приземляються на луг.
    Лиш під вечір стихне гам —
    Тихо-тихо стане там.
    Вертольоти й літаки
    Міцно засинають.
    Ліхтарчата-світляки
    На пеньку засяють.
    Світять,
    Світять поміж трав,
    Скільки мають змоги —
    Може, хтось там заблукав,
    Не знайде дороги:
    — Ось він,
    Ось він, за селом
    Луговий аеродром.
    Т. Коломієць

    Урок № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас
