УРОК № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити дітей з відношеннями більший, менший, однакові; закріплювати поняття про розміщення предметів, їх кількість; учити писати елементи цифр; розвивати спостережливість, уважність; виховувати акуратність, бажання вчитися.

    Обладнання: лічильний матеріал (герої казок, різні за розміром кружечки); предметні малюнки із зображеннями тварин; індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Робота з лічильним матеріалом.
    На дошці розміщені вирізані з картону персонажі дитячих казок.
    — Діти, ви впізнали казкових героїв, які сьогодні завітали до нас на урок математики? Хто це зліва у верхньому ряду? (Ведмедик.) А справа від нього? (Лисичка.) Хто справа в нижньому ряду? (Карлсон.)
    — Скільки всіх?

    2. Вправа на уважність і спостережливість.
    В дитсадочку різні речі Малювали малюки: Зверху м’ячик, справа кубик, А під ними — два грибки.
    — Подивіться, чи такий вийшов малюнок, як сказано у віршику. Чи, може, щось не так? (Помилка: у вірші м’ячик зліва, кубик справа, а на малюнку — навпаки.)

    724

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Робота з лічильним матеріалом.
    Скільки великих кружечків? Скільки маленьких?

    725

    2. Виконання завдань 1—3 на с. 5 підручника.

    3. Віршоване завдання «Хто найменший?».

    Виконується на наочній основі. Учитель виставляє на набірному полотні предметні картинки.

    В цирк прийшли руда лисиця,
    Слон, жирафа і тигриця,
    Мишка й зайчик-куцохвіст.
    Хто найменший був на зріст?
    (Мишка.)

    — Назвіть тварин, які згадуються у вірші.
    — Хто з них найвищий?
    — Хто найбільший за розміром?
    — Хто найменший за розміром?
    4. Виконання завдання 3 на с. 2 зошита.

    III. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

    1. Гра «Яке число пропущене?».
    Учитель лічить уголос, навмисно пропускаючи одне із чисел, а діти називають пропущене число.

    2. Віршоване завдання на лічбу предметів.

    Їдуть два ведмеді
    На велосипеді.
    На машині кіт
    Їде їм услід.
    Запитаємо малят:
    Скільки їхало звірят?

    Учитель пропонує дітям викласти на партах стільки ж паличок, скільки їхало звірят.
    Висновок: предмети можна лічити в будь-якому порядку, але кожний предмет требі лічити тільки один раз і не пропускати предмети при лічбі.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Сьогодні на уроці ми вивчили, що предмети за розміром бувають більші й менші та однакові. Уважно погляньте навколо і назвіть однакові за розміром предмети. (Діти називають парти, вікна, зошити, однакові за розміром геометричні фігури, виставлені на набірному полотні, тощо.)
    — А тепер назвіть більший і менший за розміром предмети. (Більший і менший м’ячі, а також квадрати, ляльки тощо.)

    УРОК № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
