УРОК № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: познайомити з утворенням числа 8 і цифрою 8; вправляти в порівнянні чисел у межах 8; учити обчислювати вирази на додавання з трьома доданками; розвивати спостережливість, уміння групувати предмети за спільною ознакою; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: цифра 8, геометричні фігури.

    ХІД УРОКУ № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Логічна вправа «Знайдіть чужинця».
    — За якою ознакою всі ці предмети можна об’єднати в одну групу?

    783
    (Усе це — геометричні фігури, які мають кути.)
    — За якою ознакою одна з фігур відрізняється від решти? (Третя фігура — трикутник, решта — чотирикутники.)
    — Скільки всього фігур? (Сім.)
    — Який по порядку квадрат? (Перший.) А прямокутник? (Четвертий.)
    — А як називається ця фігура? (Учитель додає до фігур ще одну — круг.)
    — Яку фігуру тепер можна назвати «чужинцем»? Чому? (Круг не має кутів.)
    — Скільки всього фігур тепер? (Вісім.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 32 підручника.
    — Як утворилося число вісім? (До семи додали один.)

    2. Ознайомлення із цифрою 8.

    784

    Цифра 8 — два кільця
    Без початку, без кінця.
    Вісім пелюстків у квітки,
    Вісім в кубика вершин,
    Вже о восьмій в школі дітки,
    Не порушують режим!

    Або: Йдуть о 8-й в школу дітки (якщо заняття починаються о 8:30).

    3. Робота в зошиті (написання цифри 8).

    4. Виконання завдання 2 на с. 30 підручника. Порівняння чисел.

    5. Додавання трьох доданків (за підручником, завдання 3, с. 32).
    — Скільки фруктів усього?
    — Як ви лічили? (1 + 2 + 3 = 6.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдань 1, 2, 5 на с. 15 зошита з друкованою основою.

    2. Розв’язання логічної вправи «Цікавий квадрат».

    Розставте ще три числа 2 і три числа 3 так, щоб при додаванні трьох чисел у кожному рядку, стовпчику, а також по діагоналі (з кутка в куток) було всього 6.

    785

    3. Виконання завдань 4, 5 на с. 32 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Відгадайте загадки.

    Що за цифра — два кільця
    Без початку, без кінця?
    (Вісім.)

    Ще вам загадка така:
    Скільки ніг у павука?
    (Вісім.)

    — Чим ще цікава цифра 8? (8 Березня — жіноче свято.)
    — Якою лінією утворена цифра 8? (Кривою замкненою лінією.)

    УРОК № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
