УРОК № 29. Тема. Утворення і назва чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язання складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 29. Тема. Утворення і назва чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язання складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: ознайомити учнів з числами від 21 до 39; вправляти у лічбі предметів; розвивати вміння розв’язувати складені задачі.

    Обладнання: набірне полотно, нумераційна таблиця, лічильні палички, схеми задач, цифри.

    ХІД УРОКУ № 29. Тема. Утворення і назва чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язання складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Математичний диктант

    ♦ Знайти суму чисел 9 і 9;
    ♦ від 17 відняти 9;
    ♦ суму чисел 3 і 8 зменшити на 4;
    ♦ різницю чисел 14 і б збільшити на 9;
    ♦ доданок 8, доданок 5, знайти суму;
    ♦ попереднє число до числа 20;
    ♦ сусіди числа 18.

    2. Усне складання задач за схемами

    76

    Було — 3 і 5
    Прилетіло — б
    Стало — ?

    3. Гра «Дощик»

    77

    4. Усне виконання завдання № 214
    Діти зменшують числа на 8, збільшують числа на 9.

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Підготовча робота Виконання завдання № 209.
    — Які числа пропущені?
    Діти називають число, наступне для кожного пропущеного.

    2. Практична робота. Робота в парах

    Діти відраховують 10 паличок.
    — Як називають 10 паличок? (Десяток)
    — Відрахуємо ще 10 паличок. Скільки десятків стало? (Два)
    — Як називають число, яке містить два десятки? (Двадцять)

    3. Робота з набірним полотном
    Учитель виставляє на набірному полотні 2 десятки паличок. Потім додає ще одну.
    — Скільки стало паличок? (Два десятки й одна)
    — Два десятки і один становить двадцять один. Назва цього числа двадцять один.
    — Як утворити наступне число? (Додати ще одну паличку.)
    Діти виходять до дошки й утворюють числа, які називає вчитель.
    22, 25, 28, 26.
    — Назвіть число, яке містить 2 десятки і 5 одиниць; 2 десятки і 9 одиниць.
    Полічіть від 20 до 29. Полічіть від 29 до 20.
    — Яке число наступне до числа 29? (Число 30)
    — Як утворили це число? (До 29 додали ще одну паличку.)
    — Число 30 містить 3 десятки. Якщо додамо до числа 30 дві одиниці, яке утвориться число?
    — Полічіть від 30 до 39. Полічити від 39 до 30.
    Учитель виставляє на дошці таблицю розрядів. Діти за бажанням виходять до дошки і виставляють за допомогою карток названі вчителем числа.

    78

    Діти називають, скільки в числах десятків і скільки одиниць. (23, 34, 26, 17, 29)

    4. Первинне закріплення
    1) Виконання завдання № 210.
    2) Виконання завдання № 211 – 213.

    5. Фізкультхвилинка

    Звірі дружно всі живуть
    Нас до себе в гості звуть.
    Будемо весело ми гратись,
    Разом з зайчиком стрибати.
    Туп-туп ніжками.
    Повернутись то в один, то в інший бік.
    Лясь-лясь ручками.
    Скік-скік ніжками.

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Робота над задачами

    1) Задача з логічним навантаженням.
    Висота будинку 12 метрів, а тополі — 10 метрів. На скільки метрів потрібно підрости тополі, щоб вона була вищою за будинок на 3 метри?

    2) Розв’язання задачі № 216.
    — Прочитайте умову задачі.
    — Прочитайте запитання.
    — Про що йдеться в задачі?
    — Що в задачі відомо?
    — Про що треба дізнатися?
    Один із учнів записує на дошці скорочений запис задачі.

    Росло — 15 в.
    Зрізали — б в.
    Посадили — 9 в.
    Стало — ? в.

    Діти самостійно розв’язують задачу.

    3) Перевірка роботи.
    Діти зачитують першу і другу дію задачі.
    — Хто розв’язав задачу за допомогою виразу? Зачитайте, будь ласка, його. (15 – 6 + 9)

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 29. Тема. Утворення і назва чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39. Вправи на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць. Розв’язання складених задач. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
