УРОК № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ввести поняття пряма, відрізок прямоі літі, точка, формувати вміння порівнювати відрізки за довжиною; закріплювати знання складу чисел у межах 7; вправляти в складанні й обчисленні виразів на додавання; розвивати просторові уявлення, логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: кольорова нитка; предметні малюнки (птахи, риби, гриби); індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Робота з графічною схемою.

    781

    2 + 3 = 5
    3 + 3 = 6
    4 + 2 = 6
    5 + 2 = 7

    Запис рівностей, складених за графічною схемою.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Уведення поняття пряма.

    Відгадайте загадку.

    Немов натягнута струна,
    Така рівнесенька вона.
    Початку і кінця нема.
    Це що за лінія? (Пряма.)

    За допомогою натягнутої нитки формується уявлення про пряму. Слід підкреслити, що пряма безкінечна, її можна продовжити, а бачимо ми лише її частину.
    — Скільки прямих можна провести через одну точку? (Безліч.)
    — Спробуйте провести кілька.

    2. Пояснення понять перетин прямих, точка, відрізок (за підручником, завдання 1, 2, с. 31).
    — Яка різниця між прямою лінією і відрізком? (Пряма не обмежена точками.)

    3. Виконання завдання 4 на с. 14 зошита.

    4. Виконання завдання 3 на с. 31 підручника.
    — Який відрізок найкоротший? (Перший.)
    — А що можна сказати про другий і третій? (Однакової довжини.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 4 на с. 31 підручника.

    Переплуталися троси!
    Де чий якір, не вгадати.
    Знають це лише матроси,
    Ті, що вміють рахувати.

    2. Віршовані завдання на повторення складу чисел 6 і 7.

    Завдання виконуються на наочній основі. Учні можуть викладати палички на партах або предметні картинки на набірному полотні.

    Ой, було ж у нас мороки.
    Посварились дві сороки,
    А на шум ще п’ять примчало.
    Порахуйте, скільки стало?
    (2 + 5 = 7.)

    П’ять сомів і два лящі.
    Скільки разом? Полічи.
    (5 + 2 = 7.)

    Чотири щуки, три лящі,
    Скільки разом? Полічи.
    (3 + 4 = 7.)

    Під дубочком два грибочки,
    Ще чотири — під кленочком.
    Ми зібрали всі грибки,
    Рахували залюбки!
    Ну а ви порахували,
    Скільки ми грибів зібрали?
    (2 + 4 = 6.)

    3. Виконання завдання 5 на с. 31 підручника.

    4. Логічне завдання.
    — Як можна прямою лінією поділити квадрат на дві однакові за формою і розміром геометричні фігури?
    — Як називаються утворені фігури?

    782

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що ви дізналися про лінії? Які вони бувають? (Прямі й криві.)
    — Скільки прямих можна провести через одну точку? (Безліч.)
    — А через дві? (Одну.)
    — Як називається частина прямої, яка обмежена двома точками? (Відрізок.)
    — Як ви вважаєте, крива лінія може бути безкінечною? (Так.)

    УРОК № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
