УРОК № 26. Тема. Розв’язання складеної задачі двома способами (ознайомлення). Периметр трикутника. Порівняння виразів. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 26. Тема. Розв’язання складеної задачі двома способами (ознайомлення). Периметр трикутника. Порівняння виразів. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: ознайомити учнів з розв’язанням складеної задачі двома способами; вправляти у порівнянні виразів за їх числовим значенням; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення дітей.

    Обладнання: сигнальні картки, схеми задач, предметні малюнки, геометричні фігури.

    ХІД уроку № 26. Тема. Розв’язання складеної задачі двома способами (ознайомлення). Периметр трикутника. Порівняння виразів. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання
    Перший учень зачитує, на які два доданки розклав число 13. Другий — число 16. Третій — число 18.

    2. Усні обчислення
    1) Учні виходять по черзі до дошки і «заганяють» м’яч у ворота.

    65

    2) Математичний диктант.
    Учні працюють із сигнальними картками.

    • 7 збільшити на 8;
    • 12 зменшити на 3;
    • 14 зменшити на 10;
    • доданок 5, доданок 6, знайти суму;
    • суму чисел 3 і 6 збільшити на 9;
    • різницю чисел 14 і 7 збільшити на 6;
    • сусіди числа 19;
    • попереднє число для числа 13.

    3) Виконання завдання № 184 (усно) ланцюжком.

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Робота над задачами

    1) Розв’язання задачі № 187.
    Діти читають задачу. Учитель проводить аналіз задачі.
    — Про що йде мова в задачі?
    — Що в задачі відомо?
    — Про що треба дізнатися?
    Учитель записує на дошці скорочену умову задачі.

    Було — 8 з. і 7 з.
    Віддав — 5 з.
    Залишилось — ? з.

    Учитель говорить дітям, що задачу можна розв’язати двома способами. Діти читають питання до першого способу.

    — Якою дією знайдемо, скільки зошитів всього було у хлопчика?
    8 + 7 = 15 (з.)

    — Якою дією знайдемо кількість зошитів, які залишились у хлопчика?
    15 – 5 = 10 (з.)

    Діти читають питання другого способу і говорять, які дії будуть виконувати.

    — Як дізнатися, скільки зошитів у лінію залишилось?
    7 – 5 = 2 (з.) — в лінію.

    — Як дізнатися, скільки всього зошитів залишилось?
    2 + 8 = 10 (з.)

    2) Розв’язання задачі.
    Учитель читає дітям додаткову задачу. Учні уважно слухають. На клумбі росло 9 червоних троянд і 7 жовтих троянд. Зрізали 5 жовтих троянд. Скільки троянд залишилось на клумбі?

    Учитель аналізує задачу. За допомогою дітей записує на дошці скорочену умову задачі.

    Було — 9 тр. і 7 тр.
    Зрізали — 5 тр.
    Залишилось — ? тр.

    Діти пропонують питання щодо розв’язання задачі першим способом.
    Записують розв’язання самостійно.
    Потім пропонують питання щодо розв’язання задачі другим способом. Записують задачу на дошці і в зошитах.

    3) Первинне закріплення.
    Пояснення способів розв’язання задачі № 188.

    4) Задача з логічним навантаженням.
    Піднімаючись сходами, хлопчик ступив на першу сходинку, на другу, третю, четверту, п’яту, шосту, а далі став крокувати через одну. Запишіть номери сходинок, на які він ступав до 18-ї включно.

    5) Перевірка роботи.

    2. Фізкультхвилинка

    3. Знаходження периметра трикутника

    На дошці — трикутники із заданими сторонами. Знайти периметр

    66

    Діти під керівництвом учителя говорять, як знайти периметр даних трикутників.

    4. Самостійна робота Виконання завдання № 186.

    1 варіант знаходить периметр першого трикутника;
    2 варіант знаходить периметр другого трикутника.

    5. Перевірка роботи

    6. Колективне виконання завдання № 185

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 26. Тема. Розв’язання складеної задачі двома способами (ознайомлення). Периметр трикутника. Порівняння виразів. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
