УРОК № 23. Тема. Число й цифра 6, написання цифри 6. Порівняння чисел. Складання виразів на додавання в межах 6. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 23. Тема. Число й цифра 6, написання цифри 6. Порівняння чисел. Складання виразів на додавання в межах 6. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з утворенням числа 6 і цифрою 6; навчити писати цифру 6, порівнювати числа в межах 6; продовжувати формувати вміння складати й читати вирази на додавання; розвивати увагу, логічне мислення, виховувати позитивне ставлення до предмета.

    Обладнання: цифри від 1 до 6; предметні малюнки (ведмедик, чобітки).

    ХІД УРОКУ № 23. Тема. Число й цифра 6, написання цифри 6. Порівняння чисел. Складання виразів на додавання в межах 6. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Математичний диктант.
    1) Запишіть цифру, яка при лічбі позначає друге число;
    2) запишіть число, наступне за числом 3;
    3) запишіть, скільки буде, якщо до 4 додати 1;
    4) запишіть, яке число при лічбі передує числу 2.

    2. Гра «Вітерець-пустунець».

    Ведмедик додавання вчив,
    Малинки-ягоди лічив.
    Усе як слід порахував
    І на листочках записав.
    Аж тут з’явився вітерець,
    Усе розкидав, пустунець!

    Давайте допоможемо ведмедику знайти значення до виразів.

    765

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Робота з малюнком угорі с. 26 підручника.

    Хто найшвидше відповість,
    Скільки всіх тут білок? (Шість.)

    2. Виконання завдання 1 на с. 26 підручника.

    3. Знайомство з цифрою 6.

    766

    Цифра 6 — внизу кружечок,
    Зачепивсь він за гачечок.
    Ніжок шестеро в жука,
    А сніжинка — ось яка!
    В неї також шість кінців —
    Шість чарівних промінців!

    4. Написання цифри 6.

    5. Виконання завдання 2 на с. 26 підручника.
    6 > 3
    6 > 1
    3 < 6
    1 < 6

    6. Виконання завдання 3 на с. 26 підручника.

    7. Віршована задача.

    Бегемотики в ставку
    Досхочу купалися.
    Троє зліва, троє справа —
    Плавали, плескалися.
    Хто нам швидше відповість,
    Скільки всіх було їх? (Шість.)

    Записуємо рівність: 3 + 3 = 6.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Розташування цифр у порядку зростання чисел.

    767

    2. Лічба за віршиком.

    Жучок пройшовся по базару,
    Купив чобіт червоних пару.
    Подумав, щось порахував
    І пару жовтих ще придбав,
    А потім ще й зелених пару.
    Летів, як світлофор, з базару!
    А загадка вам ось така:
    То скільки ж ніжок у жука?
    (Шість.)

    — Як ви дізналися? (Варіанти різні: знав; полічив чобітки; додав 2, 2 і 2, додав 3 ліві й 3 праві ніжки.)

    3. Логічна вправа.

    Вставте число.

    768

    Які числа підходять?

    4. Виконання завдання 5 на с. 26 підручника.

    5. Виконання завдань 1, 2 на с. 11 зошита.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    1. Бесіда.
    — З якою цифрою познайомилися?
    — Яке число передує шести?
    — Як утворилося число шість?

    2. Виконання завдання 4 на с. 26 підручника (усно).

    УРОК № 23. Тема. Число й цифра 6, написання цифри 6. Порівняння чисел. Складання виразів на додавання в межах 6. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
