УРОК № 23. Тема. Одяг для казкових персонажів. Практична робота «Одягни ляльку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  УРОК № 23. Тема. Одяг для казкових персонажів. Практична робота «Одягни ляльку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  Мета:
  1. Поглибити знання про життя людини; актуалізувати набуті знання й уміння стосовно структури сітчастих орнаментів.
  2. Розвивати естетичні смаки.
  3. Актуалізувати творчу ініціативу учнів; виховувати естетичне ставлення до творів художника-ілюстратора.

  Обладнання:
  матеріали: дитячі роботи попереднього уроку (кожного учня); шаблони, трафарети, віддруковані картки у вигляді казкових персонажів: лисички, пташки (за вибором учителя); ножиці; клей; кольоровий папір; фломастери, альбом з шаблонами; зоровий ряд: ілюстрації казкових персона жів (звірів) художника А. Келейнікова до казки Л. Толстого «Зайці», А. Бострома «Лисичка»; художника Т. Алексєєва до збірника російських народних казок «Два колоски»; малюнки звірів і птахів Є. Чарушина; кросворд «Одягни хлопчика», малюнок неохайного хлопчика; дитячі книги (за вибором учителя), де були б ілюстрації та опис одягу казкових персонажів-тварин.

  Хід уроку № 23. Тема. Одяг для казкових персонажів. Практична робота «Одягни ляльку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  I. Організація класу

  II. Оголошення теми уроку

  III. Вивчення нового матеріалу

  1. Слово вчителя.
  Одяг — це те, що ми носимо на собі, що захищає наше тіло від сонця, снігу, дощу і вітру. Вибір одягу, взуття залежить від клімату та погоди. Там, де завжди спекотно, наприклад в Африці, ніколи не носять вироби з хутра. А де завжди холодно, наприклад в Арктиці, ніколи не одягнуть шорти і сарафани.
  Якщо після дощу на вулиці брудно, не варто взувати білі туфлі. Отже, щоразу перед тим, як вийти на вулицю, потрібно подивитися у вікно і подумати, як слід одягнутися.
  Уміння одягатися — велике мистецтво. Навіть існує така професія — художник-модельєр. Він створює різні моделі одягу — фасони. А людина, яка купує одяг, носить його, теж стає трішки художником, оскільки вона краще знає свою зовнішність, знає, що пасує їй особисто. Щоб покупцям було зручно розглядати одяг, у магазині виставляють великих ляльок, яких називають манекенами. Вибираючи в магазині одяг, потрібно враховувати свій вік, особливості фігури: гладкий ти чи худенький, високий чи низенький, та обличчя: колір очей, волосся. Тоді ти матимеш гарний вигляд і всі скажуть, що у тебе гарний смак.
  Погляньте на хлопчика, який одягнув усе підряд. (Демонстрація відповідної ілюстрації. Можна використати альбом з шаблонами) Давайте разом із вами підберемо йому святкове вбрання. (Розв’язування кросворда.) Назви частин одягу впишемо у клітинки по горизонталі. Цифри підкажуть порядок, в якому ці предмети потрібно одягати. (Колективна робота дітей.)
  Молодці! Тепер наш хлопчик матиме гарний вигляд.

  2. Бесіда за запитаннями.
  — Але ми з вами зовсім забули, що на допомогу чекають у лісі звірі, які дуже хочуть мати одяг, подібний до нашого. Пригадайте, що ж вони нам замовляли.
  — Так, звірята чекають на ескізи тканин.
  — Давайте подивимося, що ж вийшло.
  Діти піднімають угору аркуші з виконаним завданням попереднього уроку — ескіз тканини з сітчастим орнаментом і пригадують, що такий орнамент будується за допомогою певної сітки.
  — Якщо пригадати тварин, які живуть на нашій планеті, ми побачимо, що одні мають густе пухнасте «вбрання», а в інших хутро гладеньке або й зовсім його немає, тільки шкіра.
  — Чому тварини мають різноманітний шкірний покрив?
  — Які тварини живуть в Африці? Який у них покрив?
  — Які тварини живуть на Півночі, в Арктиці? Який у них покрив?
  Так, ви правильно відповіли: одні мають густе хутро, товсту шкіру, а інші — навпаки.
  Але наші звірі не звичайні, а казкові. Визначіть, що ж у них незвичайного?
  Демонструються ілюстрації із дитячих книг, на яких зображені звірі, котрі мають звичайний вигляд і ті, що мають риси, властиві людям: стоять на двох лапах, одягнені в людський одяг. Діти знаходять у них спільне та відмінне, і дають відповідь на питання: «Які тварини мають казковий вигляд і чому?» Під час пояснення рекомендується використовувати альбом з шаблонами.
  — А чи знайшли ви опис одягу казкових тварин у літературі?
  Діти зачитують уривки з описом одягу казкових героїв — тварин.

  V. Практична робота
  Сьогодні ми з вами попрацюємо художниками-модельє-рами і оформимо журнал мод, який передамо в ательє Лисички, щоб допомогти звірятам у виборі одягу.
  Розгляньте запропоновані трафарети Лисички, Пташки.
  Діти можуть користуватися альбомом з шаблонами або шаблонами, підготовленими учителем заздалегідь.
  Виріжіть місця, виділені сірим кольором, вони призначені для одягу.
  Підклейте зі зворотнього боку шаблону ескіз тканини, виконаний вами на попередньому уроці.
  Доповніть отримане вбрання ґудзиками, бантиками, комірцем, кишенями, прикрасами, виготовленими із кольорового паперу, або намалюйте їх фломастерами.

  VII. Завершення уроку
  Демонстрація учнівських робіт. Завдання на наступний урок: принести фломастери, кольоровий папір, клей, ножиці, фарби, пензлі.

  УРОК № 23. Тема. Одяг для казкових персонажів. Практична робота «Одягни ляльку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  Повернутися на сторінку Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  Комментарии закрыты.