УРОК № 22. Тема: Порівняння чисел. Складання виразів на додавання. Поняття за, над, під. Порівняння за віком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 22. Тема: Порівняння чисел. Складання виразів на додавання. Поняття за, над, під. Порівняння за віком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати вміння складати вирази на додавання за малюнками монет та різних предметів; закріплювати вміння порівнювати числа; уточнити поняття за, над, під, старший—молодший; розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: предметні малюнки (гриби, рибки, листя).

    ХІД УРОКУ № 22. Тема: Порівняння чисел. Складання виразів на додавання. Поняття за, над, під. Порівняння за віком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Кількісна й порядкова лічба в межах 10.

    2. Виконання завдань 2, 5 на с. 25 підручника.

    3. Віршоване завдання на порівняння чисел.

    У молодшої сестрички
    Три нові червоні стрічки,
    А у старшої сестрички
    П’ять нових зелених стрічок.
    Порівняйте кількість стрічок,
    Що були у двох сестричок.

    — У кого більше?
    — Як записати, що 3 менше ніж 5?

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 25 підручника.

    2. Виконання завдання 3 на с. 25 підручника.
    — Яке число при лічбі стоїть за числом чотири?

    3. Розгадування ребусів.
    За допомогою слів за, над, під можна складати ребуси. Спробуйте розгадати їх.

    761

    Відповіді: підлива, напис, задача.

    4. Уточнення значення понять старший—молодший за віком.
    Бесіда за малюнком у підручнику (с. 25).

    5. Віршоване завдання.
    Полічіть кількість дорослих і маленьких звірят, про яких ідеться у віршику.

    Щоб напитися водиці,
    Йшли тварини до криниці.
    Йшла лисиця з лисенятком,
    Йшла вовчиця з вовченятком,
    З поросятком йшла свиня,
    Бігли миша й мишеня.

    — Скільки було дорослих звірів? (Чотири.)
    — Скільки малюків? (Чотири.)
    — Хто запам’ятав, які дорослі звірі йшли до криниці? А маленькі?

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Складання рівностей за малюнками.

    762

    Сушить білочка опеньки:
    Три великі, два маленькі.
    Порахуйте всі опеньки —
    І великі, і маленькі.
    (3 + 2 = 5.)

    763

    Рибу киці у коробці
    Принесли з рибалки хлопці.
    Дві рибини з’їла зразу,
    Три рибини є в запасі!
    Скільки рибок у коробці
    Принесли для киці хлопці?
    (2 + 3 = 5.)

    764

    Для підстилки їжачки
    Притягли сухі листки.
    З них один листок дубовий
    І чотири калинові.
    Скільки разом всіх листків
    У кубельці їжачків?
    (1 + 4 = 5.)

    2. Логічне завдання.

    Тетянка старша за Антона на 3 роки. На скільки вона буде старша за нього через 2 роки? (На 3 роки.)

    3. Виконання завдання 6 на с. 25 підручника.
    Відповідь: Гліб.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Що вам найбільше сподобалося на уроці?

    УРОК № 22. Тема: Порівняння чисел. Складання виразів на додавання. Поняття за, над, під. Порівняння за віком. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
