УРОК № 21. Тема. Симетричні форми. Практична робота «Вікно у казку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  УРОК № 21. Тема. Симетричні форми. Практична робота «Вікно у казку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  Мета:
  1. Поглиблювати знання учнів про симетричні композиції, використання їх в оформленні інтер’єрів; актуалізувати набуті знання і навички стосовно зображення симетричних композицій, стилізації.
  2. Розвивати спостережливість, образне та логічне мислення, фантазію та уяву, уміння свідомо та послідовно працювати над завданням, почуття гармонійного поєднання кольорів.
  3. Виховувати естетичне ставлення до творів народного мистецтва, що відображають дійсність, формувати здібності сприйняття художнього образу; стимулювати творчий потенціал учнів.

  Обладнання:
  матеріали: кольоровий папір, клей, ножиці, аркуш білого паперу, роздатковий матеріал (віконце) або альбом з шаблонами;
  зоровий ряд: зображення витинанок, зразки дитячих робіт.

  Хід уроку № 21. Тема. Симетричні форми. Практична робота «Вікно у казку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  I. Організація класу

  II. Актуалізація опорних знань

  Бесіда за запитаннями.
  — Що ми називаємо симетричним малюнком?
  — Відносно якої лінії малюнок є симетричним?
  — Які різновиди симетрії ви знаєте?

  III. Оголошення теми уроку

  IV. Вивчення нового матеріалу

  Слово вчителя.
  Мистецтво вирізати з давніх-давен поширене в багатьох країнах світу. Ще у стародавні часи цим мистецтвом захоплювалися в Китаї і Польщі. Дівчата присвячували цьому заняттю довгі зимові вечори. Склавши аркуш, вони акуратно вирізали спочатку контур малюнка, а потім на силует наклеювали шматочки різнокольорового паперу. Якщо малюнок був великого розміру — він мав прикрашати стіни житла. Маленький наклеювали на цупкий папір, використовували як листівки.
  Художнє вирізання не забуте і в Україні. Його називають витинанкою. Кожна господиня прагнула прикрасити своє житло казковими візерунками. На Дніпропетровщині витинанки часто доповнював настінний розпис як складова частина малюнка. Тематика витинанок різноманітна — квіти, зорі, птахи, метелики тощо. Вирізають витинанки без попереднього малюнка, працюючи тільки ножицями.
  Давайте разом із вами розглянемо зразки витинанок. Учитель демонструє різноманітні зразки витинанок. Діти аналізують та визначають, який різновид симетрії застосовано у виконаних витинанках. Під час пояснення рекомендується використовувати альбом з шаблонами.

  V. Мотивація навчальної діяльності

  Слово вчителя.
  Давайте поглянемо на це віконце.
  Учні використовують роздатковий матеріал або альбом з шаблонами.
  — Що потрібно додати, щоб віконце мало казковий вигляд? Абсолютно правильно, його потрібно прикрасити візерунком.
  Прикрашати будемо витинанками, саме ця техніка дозволяє нам якнайкраще створювати симетричні форми. Віконце може належати будиночку вашого улюбленого казкового героя, тому візерунок має співпадати, відповідно, зі смаками казкових героїв (вибором кольору та визначення елементів, які підлягають вирізанню).

  VI. Практична робота

  1. Виконання тренувальних вправ.
  Технологія виконання деяких різновидів витинанок.
  Візьміть квадратний аркуш паперу, складіть його навпіл, потім ще раз навпіл, а потім — по діагоналі. Краї витинанки оздобте зубчиками. Зубчики можуть бути заокругленими і гострими.
  Лиштвами (орнамент на вікнах, дверях та на підстрішних балках українських хат) у дореволюційні часи у селах Дніпропетровщини прикрашали в будинках стіни, стелю, вікна, мисники тощо. Щоб виготовити власні лиштви, складіть смужку кілька разів («гармошкою») і починайте вирізати.
  Візьміть аркуш прямокутної форми, складіть навпіл (лінія згину — це вісь симетрії), уздовж виріжіть половину малюнка.

  2. Визначення послідовності виконання роботи.
  Уважно розгляньте віконце і визначіть місця, які потрібно прикрасити.
  Визначіть, які різновиди витинанок будете використовувати, прикрашаючи ці форми.
  Доберіть гармонійне поєднання кольорів, які відповідали б смакам «господаря».
  У процесі самооцінки та образотворчої діяльності учнів учитель індивідуально консультує і здійснює емоційно-психологічну підтримку дітей.

  VII. Завершення уроку
  Демонстрація учнівських робіт.

  Завдання на наступний урок: принести альбомний аркуш чи аркуш у клітинку; лінійку, фарби, фломастери.

  УРОК № 21. Тема. Симетричні форми. Практична робота «Вікно у казку». Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  Повернутися на сторінку Конспекти уроків малювання 3 клас (образотворче мистецтво)

  Комментарии закрыты.