Урок № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

    Урок № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

    Мета: актуалізувати, закріпити й узагальнити знання учнів з вивчених тем; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю й корекції; розвивати пам’ять, уміння аналізувати літературні явища, письмово висловлювати власні думки з приводу прочитаного, характеризувати героїв, зіставляти їх; виховувати кращі людські якості, любов до літератури.

    Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

    Теорія літератури: жанри драматичного твору, трагікомедія, історико-романтична повість, засоби комічного, різні види описів.

    Хід уроку № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

    I. Оголошення теми й мети уроку

    ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

    ІІІ. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

    2. Виконання учнями контрольної роботи.

    Варіант І

    Початковий та середній рівні

    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Чому Націєвський, герой твору І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля», втік від нареченої, дочки Борулі Марисі?

    А Він злякався Миколи, попереднього жениха Марисі;
    Б вона виявилася не дуже багатою;
    В подумав, що вона чекає дитину від іншого;
    Г вона виявилася дуже некрасивою.

    2. Для чого Орися, героїня твору М. Старицького «Оборона Буші», наказала Антосеві прийти в таємний льох?

    А Щоб разом померти й залишитися з ним навіки;
    Б щоб переховатися й разом урятуватися;
    В щоб потім утекти в далекі краї;
    Г щоб помститися юнакові за зраду.

    3. Який твір світової літератури можна вважати літературним попередником п’єси І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля»?

    4. Продовжіть речення. «Трагікомедія — це …»

    Достатній рівень

    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    5. Схарактеризуйте образи оборонців Буші (за повістю М. Старицького «Оборона Буші»).

    6. Визначте засоби комічного в трагікомедії І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля».

    Високий рівень

    (Правильна, змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)

    7. Виконайте одне із завдань.

    А Напишіть твір-роздум «Патріотизм, відповідальність за долю батьківщини» (за твором М. Старицького «Оборона Буші» та власним досвідом).
    Б Продовжіть історію: «Якби Мартин Боруля здобув-таки дворянство…».

    Варіант ІІ

    Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Чому Мартину Борулі, герою однойменного твору І. Карпенка-Карого, відмовили у дворянстві?

    А Він не вів дворянський спосіб життя;
    Б у документах поплутали букви в прізвищі героя;
    В виявилося, що документи Борулі підроблені;
    Г Націєвський вирішив помститися за наречену.

    2. Кому належав замок «Орлине гніздо» в повісті М. Старицького «Оборона Буші»?

    А Стефану Потоцькому;
    Б Антосю Корецькому;
    В Лянцкоронському;
    Г Чарнецькому.

    3. Хто у світовій літературі був попередником М. Старицького в жанрі історико-пригодницького твору?

    4. Продовжіть речення. «Історико-романтична повість — це …»

    Достатній рівень

    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    5. Схарактеризуйте образ головного героя трагікомедії І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля».

    6. Визначте роль пейзажів та інших описів у повісті М. Старицького «Оборона Буші».

    Високий рівень

    (Правильна, змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)

    7. Виконайте одне із завдань.

    А Напишіть твір-роздум «Прагнення вивищитися над оточенням, нехтуючи родовими традиціями, народною етикою та мораллю, у творі І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля»і в наш час».
    Б Продовжіть історію: «Якби Орися й Антось із повісті М. Старицького «Оборона Буші» не загинули…».

    IV. Підбиття підсумків уроку

    V. Домашнє завдання

    Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про І. Франка.

     

    Урок № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти української літератури. 10 клас
