УРОК № 20. Тема. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 20. Тема. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; розвивати вміння розв’язувати приклади з опорою на знання про зв’язок компонентів і результату арифметичної дії, розвивати пам’ять, логічне мислення.

    Обладнання: схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

    ХІД УРОКУ № 20. Тема. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    — Наш урок сьогодні буде незвичайний. Ми з вами вирушимо на екскурсію до кондитерської фабрики. Дізнаємося, чи варто їсти багато солодощів і до чого це може призвести. Усі діти дуже полюбляють солоденьке. Наші герої також із задоволенням будуть подорожувати разом з нами.
    Отже, зустрічайте їх!
    (Учитель демонструє малюнки із зображенням звірят.)

    1. Робота з картками

    Картка 1
    Розв’язати задачу.
    У Володі було 15 цукерок, 3 він віддав своєму другу. Скільки цукерок залишилось у Володі?

    Картка 2
    Розв’язати задачу.
    Коли хлопчик віддав 6 цукерок, у нього залишилось 7 цукерок. Скільки цукерок було у хлопчика спочатку?

    2. Усна лічба
    — Якось наші герої потрапили на кондитерську фабрику. Їм дуже сподобалося, як виготовляють цукерки. Вони захотіли скуштувати чогось солоденького, але цукерки були незвичайні. Давайте допоможемо нашим героям розкрити таємницю цукерок.

    51

    — Молодці, діти, ви допомогли розгадати таємницю цих цукерок. Але що трапилося? У наших героїв розболілися животи, і довелося викликати доктора Айболитя.
    Щоб викликати лікаря, нам треба піднятися східцями.

    52

    Доктор порадив нашим героям не їсти багато цукерок, бо буде боліти живіт, а ще будуть руйнуватися і дуже боліти зуби.

    3. Математичний диктант
    • Знайти суму чисел 2 і 5;
    • знайти різницю чисел 12 і 7;
    • число 5 збільшити на 6;
    • число 13 зменшити на 4;
    • суму чисел 7 і3 збільшити на 2;
    • різницю чисел 12 і 3 зменшити на 9.

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Виконання завдання № 150
    — Про що йдеться у задачі?
    — Що в задачі відомо?
    — Про що треба дізнатися?
    — Якою дією будемо розв’язувати задачу? Чому? На дошці з’являється скорочений запис задачі.
    Було — ? кв.
    Поставив — 5 кв.
    Залишилось — 3 кв.
    Діти знаходять відповідну схему і розв’язують задачу.

    2. Розв’язання і порівняння задач № 151
    Учитель аналізує задачі. На дошці записує скорочені записи задач.

    Було — 15 к.
    Витратила — 10 к.
    Залишилось — ? к.

    Було — ? к.
    Витратила — 10 к.
    Залишилось — 5 к.

    Учитель підводить до висновку: щоб дізнатися, скільки грошей було у Галі, потрібно знайти суму витрачених грошей і тих, що залишилися. Діти записують задачу під керівництвом вчителя.

    3. Самостійна робота
    — А ще наші герої побачили, що на кондитерській фабриці роблять дуже багато різноманітних тістечок та тортів. Але щоб скуштувати тістечко, треба розв’язати спочатку ще одну задачу № 153.
    Діти самостійно складають задачу за поданими даними і малюнком та розв’язують її.

    4. Перевірка роботи
    — Ви молодці, впоралися із цією задачею. Але про що нам треба пам’ятати, коли хочеться скуштувати тістечко або торт? (Не слід їсти багато солодкого, треба вживати їжу, в якій багато вітамінів.)

    5. Виконання завдання № 152
    — Зараз ми з вами скуштуємо солодощі, в яких дуже багато вітамінів. Якщо ви правильно виконаєте це завдання, то отримаєте ягоди малини.

    6. Перевірка роботи

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 20. Тема. Задачі на знаходження невідомого зменшуваного. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
