Урок № 20. Складання плану роботи, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 6 класі

    Урок № 20. Складання плану роботи, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 6 класі

    Мета: поглибити знання учнів про ділові папери, ознайомити їх з поняттям про план роботи як один із видів ділових паперів, навчити складати цей документ; вдосконалювати уміння учнів користуватися офіційно-діловим стилем мовлення; виховувати в учнів точність, пунктуальність, любов до рідної мови.

    ХІД УРОКУ № 20. Складання плану роботи, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 6 класі

    І. Організаційний момент

    ІІ. Повідомлення теми та мети уроку

    ІІІ. Актуалізація опорних знань

    1. Назвати існуючі стилі мовлення.

    2. Назвати основні ознаки офіційно-ділового стилю.

    3. Перелічити види ділових паперів.

    ІV. Сприйняття й розуміння учнями навчального матеріалу

    1. Cлово вчителя
    План роботи — це документ, який установлює точний перелік намічених для виконання робіт чи заходів, послідовність їх, тимчасові координати керівників і конкретних виконавців.
    За терміном, на який вони розраховані, плани поділяються на перспективні, річні, піврічні, квартальні, місячні, тижневі, щоденні. Доцільно з’ясувати, що означає кожен з цих видів плану. Основний зміст плану викладається у формі тексту або таблиці. Кожний пункт плану складається з трьох обов’язкових частин: зміст роботи, термін виконання, виконавці.
    Надзвичайно важливою для цього документа є рубрикація — правильний поділ плану на співмірні частини, додержання однотипного способу викладу всіх пунктів, точність і чіткість формулювань.

    2. Робота з підручником
    1) Поясніть лексичне значення кожного спільнокореневого слова, ужитого у словосполученнях.
    2) Дайте відповідь на питання. Наскільки потрібним є такий діловий папір, як план роботи? Навіщо, на вашу думку, його складають?
    3) Ознайомлення із зразком плану підготовки шкільного заходу
    4) Післятекстова бесіда:
    • визначити мету спілкування та адресата мовлення.
    • назвати обов’язкові елементи плану роботи.

    3. Завдання-алгоритм. За допомогою алгоритму визначити вид документа
    Прочитати текст.
    Провести генеральне прибирання кабінетів — до 29 жовтня. Відповідальні — класні керівники.
    Утеплити вікна — до 1 листопада. Відповідальні — техпрацівники.
    Директор школи І. П. Петренко.
    • Визначити, чи є в тексті чіткий перелік запланованих для виконання робіт. (Так)
    • Текст складається з таких частин, як зміст роботи, термін виконання, відповідальний за виконання. (Так)
    • Для тексту характерна точність формулювань, однотипний спосіб викладу. (Так)
    • Зробити висновок: такий спосіб викладу характерний для плану роботи.
    • Скласти план роботи учня школи з поглибленим вивченням української мови та літератури на тиждень у формі таблиці.
    • Визначити вид документа. З’ясувати мету спілкування та адресата мовлення.
    1. Провести зустріч з учнями. Термін виконання — 30. 08. Узяти участь у загальношкільному святі Першого дзвоника. Термін виконання — 01. 09.
    Провести урок «Конституція України в моєму житті». Термін виконання — 01. 09.
    Провести батьківські збори. Термін виконання — 14. 09.
    2. Я, Власова Світлана Федорівна, доручаю Панченко Юрію Васильовичу отримати належну мені заробітну плату за лютий 2008 р.
    — Підготувати доповідь у науковому стилі для виступу на занятті гуртка на тему «План роботи і його значення в організаційній роботі» та в публіцистичному стилі для виступу на виховній годині про необхідність планування класних заходів.

    4. Складання плану підготовки до шкільного маскараду «Герої улюблених книжок»

    V. Підсумок. оцінювання

    VІ. Домашнє завдання

    Урок № 20. Складання плану роботи, Уроки розвитку зв’язного мовлення в 6 класі

    Повернутися на сторінку Уроки розвитку зв’язного мовлення в 6 класі
