УРОК № 2. Тема. Лічба предметів. Поняття стільки ж, більше— менше. Написання паличок. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 2. Тема. Лічба предметів. Поняття стільки ж, більше— менше. Написання паличок. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: сформувати поняття більше—менше, стільки ж; вправляти в лічбі предметів (кількісній і порядковій); продовжувати розвивати просторові уявлення дітей; учити писати похилі палички; розвивати вміння порівнювати предмети за розміром, кількістю; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: лічильний матеріал (фігурки тварин); індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 2. Тема. Лічба предметів. Поняття стільки ж, більше— менше. Написання паличок. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Кількісна й порядкова лічба (робота з лічильним матеріалом). На набірному полотні виставлені предметні картинки — зображення тварин.
    — Порахуйте тварин зліва направо. Скільки їх?
    — Порахуйте тварин справа наліво. Скільки їх?
    — Чи змінилася їх кількість?
    — Назвіть звірів по порядку. Хто стоїть першим? А хто останнім? На якому місці зайчик?

    2. Повторення понять справа—зліва, зверху—знизу (за малюнком до завдання 2 на с. 4 підручника).
    — Хто намальований зліва? справа?
    — Де ведмідь? їжачок?

    3. Порівняння предметів і фігур за розміром (більший і менший вазони, більший і менший квадрати, однакові).

    4. Виконання завдання 3 на с. 1 зошита.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Робота зі с. 4 підручника. Лічба предметів, порядок лічби.
    За малюнками з’ясовуються відношення найбільший, найменший, праворуч—ліворуч, найвищий, найнижчий, більший, менший.

    2. Формування поняття про напрямок руху: зліва направо, справа наліво (виконання завдання 4 на с. 4 підручника).
    — Чи змінилася кількість фігур, коли помінявся напрямок лічби? (Ні, кількість кружечків однакова.)

    3. Виконання завдань 1, 2, 4 на с. 2 зошита.

    4. Робота з індивідуальним лічильним матеріалом (паличками).

    В мавпи Чіти шість бананів,
    В мавпи Нани два банани.
    У якої мавпи більше —
    Чи у Чіти, чи у Нани?

    — Покладіть зліва на парті стільки паличок, скільки бананів у мавпи Чіти (6), а справа — стільки, скільки бананів у мавпи Нани (2).
    — Що більше — 6 паличок чи 2 палички?

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Порівняння смужок за довжиною.

    722

    — Скільки смужок однакової довжини?
    — Яка з них найдовша?
    — Яка найкоротша?
    — Скільки всього смужок?

    2. Повторення геометричних фігур.

    723

    — Які геометричні фігури ви бачите на малюнку? (Круги, трикутники, квадрати.)
    — Скільки трикутників? (Чотири.)
    — Чи однакові вони за розміром?
    — Скільки кругів? (Два)
    — Який найбільший? Який найменший?
    — Яких фігур однакова кількість? (2 квадрати і 2 круги.)
    — Яких фігур на малюнку більше — кругів чи трикутників?
    — Відгадайте загадки.

    Три у мене сторони,
    Міцно з’єднані вони,
    А між ними три кути.
    Хто я? Чи вгадаєш ти?
    (Трикутник.)

    Ось вам загадка непроста:
    Не маю жодного кута.
    Фігура я геометрична,
    Така кругленька, симпатична!
    (Круг.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    Сьогодні ми порівнювали предмети за розміром, училися визначати більшу й меншу кількість предметів. Перевіримо, як ви засвоїли матеріал.

    Чого більше у котів:
    Лапок, вушок чи хвостів?
    (Лапок.)

    Чого менше у котів:
    Лапок, вушок чи хвостів?
    (Хвостів.)

    УРОК № 2. Тема. Лічба предметів. Поняття стільки ж, більше— менше. Написання паличок. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
