УРОК № 19. Тема. Взаємозв’язок природного середовища, природних форм у середовищі людини. Акваріум в інтер’єрі, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

  УРОК № 19. Тема. Взаємозв’язок природного середовища, природних форм у середовищі людини. Акваріум в інтер’єрі, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

  Мета: учити проектувати інтер’єр з елементами природних форм; удосконалювати навички зображення предметів у перспективі; розвивати асоціативно-образне мислення, фантазію, уяву; виховувати розуміння учнями зв’язків образотворчого мистецтва з природним і культурним середовищем життєдіяльності людини, бережне ставлення до навколишнього середовища.

  Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

  Обладнання: для вчителя — фотоілюстрації різноманітних інтер’єрів, плакати «Побудова інтер’єру в різних видах перспективи», відео-ряд «Акваріум в інтер’єрі»; для учнів — альбом або тонований папір, різні графічні матеріали (графітовий і кольорові олівці, фломастери, гелеві ручки), акварель, гумка, пензлі, палітра, склянка для води, серветка, пастель.

  Вузлики на пам’ять

  Дизайн — художнє конструювання зручних і красивих предметів на основі наукових і естетичних даних.

  Інтер’єр — відносно замкнений, організований у функціонально-естетичному відношенні простір в середині будівлі. Складається з приміщення (стін, підлоги, стелі чи склепіння) та обладнання (меблів, картин, килимів, освітлювальних приладів тощо). Інтер’єр є синтезом різних видів мистецтва, підпорядкованих архітектурі будівлі. Його характер змінюється відповідно до зміни архітектурного стилю.

  ХІД УРОКУ № 19. Тема. Взаємозв’язок природного середовища, природних форм у середовищі людини. Акваріум в інтер’єрі, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

  I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

  II. Актуалізація опорних знань і вмінь

  Опитування.
  На дошці висять фотоілюстрації різноманітних інтер’єрів. Учитель ставить запитання до учнів:
  Що таке інтер’єр?
  А що таке дизайн?

  III. Мотивація навчальної діяльності

  Слово вчителя.
  Про що ми думаємо, дивлячись відеоряд інтер’єрів? Про зручність? Красу? Престиж? Або на перше місце ставиться щось інше — те, що надає інтер’єру неповторну індивідуальність і дозволяє відрізнити одну престижну і комфортну квартиру від іншої?
  Але ми всі бажаємо і мріємо жити, учитися, працювати, відпочивати в красивому, зручному, комфортабельному інтер’єрі.
  І щоб досягти цього, зробити інтер’єр радісним, затишним, індивідуальним, потрібен талант і велика праця художника-ди-зайнера.
  Перед вами різноманітні інтер’єри: «Джунглі», «Середньовічні мотиви»; інтер’єр для вегетаріанців, «Пустеля», «На морському дні», «Вітер мандрів» тощо, де художники-дизайнери прагнули створити досконалі витвори мистецтва на основі вивчення природи (мал. 207—222).
  Застосовуючи на уроці всю свою фантазію, уяву, ми будемо створювати, як художники-дизайнери, інтер’єр власної кімнати, кафе, кінотеатру тощо з акваріумом.

  Образ риб зустрічається в китайській культурі з глибокої давнини.
  Рухливість й витонченість робить рибу однією з найбільш популярних прикрас. За китайською традицією вода символізує гроші, і якщо в будинку є акваріум, а в ньому золота рибка, це ознака успіху у фінансових справах. Рибки приносять удачу й добробут.
  В українському народному мистецтві риба — символ життя, щастя і здоров’я.

  176Мал. 207—212

  177Мал. 213—222

  IV. Вивчення нового матеріалу

  Слово вчителя.
  Ви розумієте, що робота над інтер’єром потребує певних знань перспективи, уміння передавати простір, глибину, освітлення, виражати графічними матеріалами архітектурні форми, предмети побуту в різних планах.
  (Учитель показує відеоряд інтер’єрів з акваріумами — мал. 223—234.)
  «Акваріумна» кімната налагоджує на усамітнення, самоспоглядання або щиру бесіду з другом. Кольори тут некрикливі, тона приглушені, багато світла.
  Аквадизайн є новою, незвичною варіацією на тему екологічного дизайна. В його основу покладено не пшеничний і хвойний колорит, не фактуру дерева, а форми морської флори і фауни (мал. 235, 236).

  178Мал. 223—236

  Розглянемо інтер’єр підводного ресторану «Зірка Червоного моря», побудованого на дні затоки Ейлат на півдні Ізраїлю.
  В інтер’єрі ресторану втілено головну ідею — повернення людини до природи. У побудові брали участь багато вчених, серед яких були також біологи. Вони слідкували за тим, щоб хід роботи не зашкодив життю морської флори і фауни.
  (Учні аналізують інтер’єри з точки зору зручності, краси, індивідуальності. )

  V. Практична діяльність учнів
  Учні проектують інтер’єр власної кімнати, кафе, кінотеатру тощо з акваріумом. Учитель звертає їхню увагу на плакат «Побудова інтер’єру в різних видах перспективи».

  Послідовність виконання інтер’єру:
  1. Визначити, інтер’єр якого приміщення ви будете проектувати.
  2. Визначити, який вид перспективи буде застосовано (кутова, фронтальна).
  3. Продумати тематику, ідею інтер’єру.
  4. Вибрати предмети, які будуть розташовані у вашому інтер’єрі.
  5. Зробити лінійний малюнок предметів з урахуванням вибраної перспективи, звертаючи увагу на пропорції, форму кожного предмета.
  6. Визначити кольорове вирішення інтер’єру. Учитель контролює роботу учнів.

  VI. Завершення уроку
  Використовуючи «авторське крісло», учні демонструють і захищають свої проекти.
  Учитель підводить підсумки: дає загальну оцінку виконаним роботам; аналізує характерні помилки в них; оцінює діяльність учнів на уроці.

  VII. Домашнє завдання
  Принести: пластилін, дощечку для ліплення, стеки, серветку, склянку для води.
  Звернути увагу на форму фонтанів у рідному місті.

  УРОК № 19. Тема. Взаємозв’язок природного середовища, природних форм у середовищі людини. Акваріум в інтер’єрі, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

  Повернутися на сторінку Конспекти уроків малювання, образотворче мистецтво 7 клас

  Комментарии закрыты.