УРОК № 18. Тема. Число і цифра 5. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 18. Тема. Число і цифра 5. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: познайомити з утворенням числа п’ять і цифрою 5; навчити писати цифру 5; закріплювати знання складу чисел 2, 3, 4; розвивати спостережливість; виховувати акуратність, любов до навчання.

    Обладнання: лічильний матеріал (котики); квадрат, трикутник, індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 18. Тема. Число і цифра 5. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Фронтальне опитування.
    — Яке число при лічбі стоїть перед числом 8? 6? 9? Яке наступне за числом 4? 7? 9?
    — Які з чотирикутників є квадратами?

    746

    2. Виконання завдання в робочому зошиті.
    Порівняти числа з використанням знаків «>»,«<».
    4…1 3…2 2…4 4…4

    3. Підготовка до вивчення нового матеріалу.

    Два — це пара: мама з сином.
    Три — це мама й дві дитини.
    А тепер прийшов і тато.
    Треба всіх порахувати.

    На набірному полотні вчитель виставляє лічильний матеріал — котиків. Так закріплюється склад чисел 2 (мама-кішка із сином), 3 (мама-кішка й двоє кошенят), 4 (тато-кіт, кішка, кошенята). Отже, число чотири складається з двох і двох: двоє великих — кіт і кішка, і двоє маленьких — діти-кошенята. Або з одного і трьох: 1 чорний кіт і 3 білі.
    — А якщо прибіжить ще одне кошеня, скільки буде всього котів? (П’ять.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Робота з малюнком угорі с. 21 підручника.

    Чайки зграйкою летять!
    Порахуйте скільки. (П’ять.)

    2. Виконання завдання 1 на с. 21 підручника.
    — Як утворилося число 5?

    3. Знайомство з цифрою 5.

    747

    Цифра 5, або п’ятірка.
    З нею здавна дружить зірка:
    П’ять у зірочки кінців.
    П’ять ще пальців на руці,
    На нозі також, ось так!
    П’ять копійок — це п’ятак!

    4. Робота в зошиті. Написання цифри 5.

    5. Ознайомлення з п’ятикутником.

    Послухайте казку.
    У Квадрата був молодший братик — Трикутник. Трикутник заздрив Квадратові, тому що в того було чотири кути. Трикутникові теж хотілося мати ще один кут, дуже хотілося! Одного разу вночі він підкрався до братика Квадратика і відрізав один кут. «Ось тепер і я матиму чотири кути, тепер ми будемо однакові!» — радів молодший братик.
    Але вранці, коли він побачив свого старшого брата, радість зникла… Здогадалися чому?

    748

    (Учитель ілюструє розповідь: відрізує кут у квадрата, щоб діти побачили, як утворився п’ятикутник.)
    А таким став колишній трикутник. (З’єднуємо два трикутники, утворюємо з них квадрат.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдань 1, 2 на с. 10 зошита.

    2. Робота з паличками. Скласти п’ятикутник з п’яти паличок.

    3. Повторення геометричних фігур.

    749

    — Яких фігур на малюнку п’ять? (Кругів і трикутників.)
    — Яка фігура лише одна? (П’ятикутник, зірка.)
    — Як утворюється число п’ять?

    4. Виконання завдань 2—5 на с. 21 підручника.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    Гра «Будь уважний».
    — Скільки в білочки хвостів? (Один.)
    — Скільки вушок у котів? (Два.)
    — А в трикутнику кутів? (Три.)
    — Скільки лапок у зайців? (Чотири.)
    — Скільки в зірки промінців? (П’ять.)
    — Скільки пальців на руці? (П’ять.)
    — Скільки пальців на нозі? (П’ять.)
    — Скільки шерсті на козі? (Багато.)

    УРОК № 18. Тема. Число і цифра 5. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
