УРОК № 17. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 17. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: розвивати в учнів уміння застосовувати знання таблиць додавання й віднімання під час розв’язання прикладів і задач; навчати розпізнавати геометричні фігури; вчити порівнювати прості задачі на різницеве порівняння, що мають спільну умову, розвивати логічне мислення дітей.

    Обладнання: схеми задач, предметні малюнки, геометричні фігури.

    ХІД УРОКУ № 17. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Усна лічба

    1) Гра «Запускаємо ракету».
    На дошці — малюнки ракет. Під ними написані приклади, які треба розв’язати дітям. Ракету можна буде запустити тільки тоді, коли діти розв’яжуть всі приклади.

    11 – 2
    9 + 2
    3 + 5
    13 – 4
    8 + 3
    4 + 6
    11 – 3
    7 + 4
    5 + 6
    12 – 3
    9 + 3
    7 + 3
    13 – 5
    8 + 5
    9 – 4

    2) Вставити відповідний знак (<, >, =).
    17 – 3__12
    16 + 3__18
    11 – 2__10
    14 – 10__11 – 7
    2 + 5__3 + 4
    6 + 3__5 + 5

    3) Задачі з логічним навантаженням.
    ♦ Наталка, Оля й Оленка писали контрольну роботу. Оля здала роботу не останньою, а Наталка — раніше за Олю. В якому порядку здали роботи дівчатка?
    ♦ Маємо дві посудини: в одну вміщується 8, а в другу — 5 склянок води. Як, користуючись ними, відміряти 2 склянки води?
    ♦ З коробки, у якій 3 синіх і 5 зелених олівців, навмання беруть олівці. Яке найменше число олівців треба взяти, щоб серед них був не менш ніж один зелений?

    4) Виконання завдання № 123. Розказати таблиці віднімання чисел 2 і 3.

    37

    5) Виконання завдання № 124.

    2. Самостійна робота Виконання завдання № 125.

    3. Перевірка роботи

    II. Робота над новим матеріалом

    1. Робота з геометричним матеріалом
    1) Виконання завдання № 129 (усно). Діти порівнюють сторони трикутника.
    2) Виконання завдання № 130.
    Серед геометричних фігур діти знаходять ті, які не є многокутниками. Діти пояснюють свій вибір.
    3) З яких геометричних фігур побудований малюнок?

    38

    4) Гра «Фотограф».
    На набірному полотні виставлені геометричні фігури.

    39

    Діти розглядають фігури і запам’ятовують порядок їх розташування. Потім (за сигналом учителя) опускають голови на парти. Учитель переставляє фігури, а діти повинні сказати, що змінилося на дошці.

    2. Фізкультхвилинка

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Робота над задачами

    1) Виконання завдання № 126.
    — Про що йдеться у задачі?
    — На що вказує число 3?
    — На що вказує число 10?
    — На що вказує число 6?
    — Що треба дізнатися в задачі?
    — Скільки питань у задачі?
    — Про що це свідчить?
    Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.
    — Якою дією відповімо на перше запитання?
    — Якою дією відповімо на друге запитання?
    Один з учнів записує розв’язання задачі на дошці. Всі діти записують задачу в зошитах.

    2) Творча робота над задачею № 127.
    — Прочитайте умову задачі.
    — Прочитайте запитання задачі.
    — Що ви можете сказати про запитання задачі?
    Діти додають запитання до задачі. Розв’язують задачу самостійно, користуючись схемою.

    3) Розв’язання задачі з логічним навантаженням № 128.
    — Скільки чотирикутників було в Івася?
    — На скільки він розрізав кожний чотирикутник?
    За потреби вчитель робить на дошці малюнок.

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 17. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць додавання й віднімання. Творча робота над задачею. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
