УРОК № 16. Тема. «…І народжується диво спектаклю». Тематичне оцінювання з розділу «Простір і об’ємно-просторова форма». Презентація лялькової вистави, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

    УРОК № 16. Тема. «…І народжується диво спектаклю». Тематичне оцінювання з розділу «Простір і об’ємно-просторова форма». Презентація лялькової вистави, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

    Мета: формувати в учнів прагнення до творчого успіху через виконання колективних творчих завдань; сприяти глибокому проникненню в зміст художнього образу; допомагати учням творчо самореалізовуватися; виявляти здібність до моделювання й використання різних способів творчої діяльності (інсценівка); розвивати асоціативно-образне мислення, уяву, фантазію; виховувати любов до різних видів мистецтва.

    Тип уроку: урок-вистава.

    Обладнання: для вчителя — ширма (мал. 175); для учнів — афіша, запрошення, декорації, ляльки до своєї вистави.

    165Мал. 175

    ХІД УРОКУ № 16. Тема. «…І народжується диво спектаклю». Тематичне оцінювання з розділу «Простір і об’ємно-просторова форма». Презентація лялькової вистави, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

    I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

    II. Тестування за розділом «Простір і об’ємно-просторова форма»

    I рівень.

    1. Твір друкарської графіки — відбиток на папері, шовку та інших матеріалах:
    а) естамп;
    б) малюнок;
    в) ескіз.

    2. Пейзажист — це художник, який зображує…
    а) тварин;
    б) людей;
    в) краєвид.

    3. Художник-графік:
    а) М. Сар’ян;
    б) Т. Шевченко;
    в) М. Реріх.

    4. Спосіб зображення об’ємних фігур на картині залежно від уявних змін їхньої величини, зумовлений ступенем віддаленості від глядача:
    а) перспектива;
    б) абстрактний малюнок;
    в) нарис.

    II рівень.

    5. Вид перспективи, при якому змінюється колір і тон віддалених предметів:
    а) повітряна;
    б) лінійна;
    в) прямокутна.

    6. Мистецтво, основою якого є відмова від реального зображення явищ і предметів світу:
    а) реалістичне:
    б) абстрактне;
    в) декоративне.

    7. Художники-пейзажисти:
    а) І. Рєпін, М. Врубель;
    б) О. Роден, Ф. Шубін;
    в) І. Левітан, А. Куїнджі.

    8. Ордер — це…
    а) зовнішній вигляд;
    б) мегаліт;
    в) порядок.

    III рівень.

    9. Споруди мегалітичного мистецтва:
    а) дольмени, менґіри, кромлехи;
    б) наос, периптер, простіль;
    в) амфітеатри, терми, базиліки.

    10. Художники, які ввійшли до об’єднання «Світ мистецтва»:
    а) М. Врубель, А. Бенуа, Л. Бакст;
    б) М. Акімов, І. Нівінський, М. Альтман;
    в) С. Конончук, В. Кандінський, В. Черкасов.

    11. Стиль, до якого належать ці споруди (мал. 176):
    а) романський;
    б) готичний;
    в) хай-тек.

    12. Назвіть автора цієї роботи (мал. 177):
    а) М. Сар’ян;
    б) Т. Шевченко;
    в) М. Реріх.

    167Мал. 176                                            Мал. 177

    За кожну правильну відповідь учень отримує 1 бал.

    III. Практична діяльність учнів

    Слово вчителя.
    Сьогодні у нас свято. Ми з вами побачимо народження дива — спектаклю.

    Завдяки вам ми потрапимо в дивовижну, загадкову країну — театр.
    Сьогодні відбудеться презентація лялькових вистав.
    На попередніх уроках ви себе показали як художники-сценографісти, які створювали декорації, костюми казкових персонажів, а сьогодні ви — актори, які за допомогою слова, інтонації розкриєте і донесете до нас зміст вистави.
    Оцінити вашу роботу і вибрати найкращу виставу, яку покажемо перед учнями початкової школи на новорічному святі, мені допоможуть керівники груп. Кожна група представить нам афішу, запрошення до своєї вистави; оцінюватися будуть також декорації, ляльки та гра акторів.
    (Групи по черзі презентують лялькову виставу.)
    Учитель підводить підсумки: оцінює діяльність учнів на уроці; підводить підсумки праці за семестр; на закінчення поздоровляє учнів з новорічними та різдвяними святами, що надходять, і бажає:

    Будьте веселі, здорові, щасливі!
    Хай таланить вам всюди,
    З Новим роком вас, любі!

    УРОК № 16. Тема. «…І народжується диво спектаклю». Тематичне оцінювання з розділу «Простір і об’ємно-просторова форма». Презентація лялькової вистави, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків малювання, образотворче мистецтво 7 клас
