УРОК № 16. Тема. Склад числа 4. Порівняння чисел від 1 до 4, лічба в межах 10. Чотирикутник. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 16. Тема. Склад числа 4. Порівняння чисел від 1 до 4, лічба в межах 10. Чотирикутник. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити зі складом числа 4; формувати вміння порівнювати числа в межах чотирьох; закріплювати набуті знання й навички; ознайомити із чотирикутником; розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: предметні картинки (птахи, тварини); індивідуальний лічильний матеріал (палички).

    ХІД УРОКУ № 16. Тема. Склад числа 4. Порівняння чисел від 1 до 4, лічба в межах 10. Чотирикутник. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Лічба предметів.

    2. Логічна вправа.
    — Як поділити прямою лінією квадрат на два трикутники?
    — Двома прямими лініями на чотири трикутники?

    3. Повторення геометричних фігур.
    — Які фігури бачите на малюнку?
    — Скільки кружечків?
    — Скільки квадратів?
    — Скільки трикутників?
    — Яких фігур однакова кількість? (Трикутників і кругів по 4.)

    741

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Виконання завдання 1 на с. 19 підручника.

    Погляньте в підручник.
    Хай кожний дізнається,
    Зі скількох одиниць
    Чотири складається.

    742

    Учні пояснюють склад числа 4 за малюнком у підручнику.

    2. Завдання на засвоєння складу числа 4.
    Впишіть у віконця будиночка цифри так, щоб на кожному поверсі було всього 4, але різними способами (2 і 2, 1 і 3 тощо).

    743

    3. Порівняння чисел у межах 4. Робота в зошиті.
    4 > 3
    3 < 4

    4. Уведення поняття чотирикутник.
    — Якщо у трикутника відріжемо один кут, як показано на малюнку, яка утвориться фігура?

    744

    — Скільки кутів вона має? (Чотири.) Тому вона називається чотирикутником.

    5. Виконання завдання 2 на с. 19 підручника.
    — Які фігури викладено паличками?
    — Якої довжини палички потрібні, щоб скласти квадрат?

    6. Виконання завдання 4 на с. 19 підручника.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Віршовані завдання на закріплення складу числа 4.
    Завдання виконуються на наочній основі. Учитель виставляє на набірному полотні предметні картинки.

    Дві ворони й два сичі,
    Скільки разом? Полічи.
    (Чотири.)

    Через поле навпростець
    Йшов додому баранець.
    Трьох овечок з водопою
    Вів баранчик за собою.
    Хто нам порахує їх?
    Скільки йшло тварин усіх?
    (Чотири.)

    Загадка-жарт:

    У хату заходить мисливець Кіндрат,
    А з ним його песик, що зветься Пірат.
    Треба нам порахувати,
    Скільки лап усього в хаті.
    (Чотири, бо в людей ноги, а не лапи.)

    2. Логічна вправа.
    — Скільки чотирикутників на малюнку? (Усього п’ять, ураховуючи три прямокутники.)

    3. Самостійна робота (виконання завдань 3,4 на с. 9 зошита).

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — На які два числа можна розкласти число чотири?
    — Яку фігуру можна скласти із чотирьох паличок?
    — Чи з будь-яких паличок можна скласти чотирикутник? (Ні.)

    УРОК № 16. Тема. Склад числа 4. Порівняння чисел від 1 до 4, лічба в межах 10. Чотирикутник. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
