УРОК № 14. Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина ламаної лінії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 14. Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина ламаної лінії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: розвивати в учнів уміння застосовувати таблиці додавання й віднімання числа 4 для розв’язання прикладів на дві дії; проводити підготовчу роботу до розв’язання задач на дві дії; формувати вміння визначати довжину ламаної лінії.

    Обладнання: картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, сигнальні картки.

    ХІД УРОКУ № 14. Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина ламаної лінії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання
    Діти спочатку називають приклади на знаходження суми, а потім — приклади на знаходження різниці.

    2. Усна лічба
    До дошки виходять четверо учнів. Кожен розв’язує одне із завдань.

    27

    4) Підібрати картки так, сума дорівнювала 10.
    (На столі лежать картки з прикладами: 5 + 2; 8 + 2; 7 + 3 ; 6 + 4; 1 + 9; 7 + 1.)
    — А зараз всі разом у швидкому темпі, плескаючи в долоні, порахуємо до 20 й у зворотному порядку.
    — Які числа ідуть за числами 11, 7, 3, 16, 5?
    — Яке число знаходиться між числами 4 і 6?
    — Між числами 18 і 20?
    — Які числа при лічбі називаємо перед числами 6, 12, 17, 8?
    — На скільки 6 менше від 8?
    — На скільки 14 більше від 10?
    — Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше іншого?

    3. Робота з сигнальними картками
    Якщо вчитель показує дітям число на червоній стороні світлофора, це означає, що треба відняти написане на світлофорі число із названого вчителем. А якщо показана зелена сторона світлофора — треба назване число додати до написаного на світлофорі.

    28

    Учитель показує світлофор «5» — червоний колір і називає числа 11, 10, 12, 13, 14, 15.

    Світлофор «5» — зелений колір, числа: 4, 6, 5, 3, 1.
    Світлофор «7» — червоний колір, числа: 9, 7, 10, 11, 8.
    Світлофор «7» — зелений колір, числа: 4, 3, 1, 2.
    Які дії з числами 9 і 6 можна виконати?
    Складіть приклади.
    9 + 6
    9 – 6
    — Прочитайте приклади по-різному.
    — Послухайте задачу. На гілці дерева сиділо 8 птахів, 6 птахів улетіли. Скільки птахів залишилось на гілці?
    — Можна розв’язати задачу так: 8 + 6? Чому?
    — Придумайте задачу, щоб її можна було розв’язати дією 8 + 6.

    4. Перевірка роботи учнів біля дошки

    5. Фізкультхвилинка

    II. Робота над новим матеріалом

    На дошці — конверт, на якому намальований Незнайко.
    — Діти, треба допомогти Незнайкові розв’язати завдання.

    1. Доповни до 10
    Учитель називає числа. Діти повинні на своїх світлофорчиках показати число, яке доповнює назване вчителем число до 10.

    2. Розв’язання прикладів

    7 + 3 + 2
    7 + 3 + 5
    8 + 2 + 1
    6 + 4 + 2
    9 + 1 + 4
    9 + 1 + 3

    3. Виконання завдання № 97
    Робота в парах.
    Діти повторюють таблиці додавання й віднімання числа 4. Розглядають приклади на додавання й віднімання числа 4 з переходом через 10. За бажанням сильніші учні біля дошки пояснюють порядок розв’язання прикладів.
    9 + 4 = 13
    13 – 4 = 9
    Діти називають різні способи віднімання числа 4 від 13.

    4. Первинне закріплення. Виконання № 98 біля дошки з коментуванням

    5. Самостійна робота (№ 100)

    6. Перевірка роботи

    7. Усне виконання задач № 101
    — Чим схожі задачі?
    — Чим відрізняються?
    — Діти, Незнайко вам дуже вдячний за роботу.

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Робота над задачами

    1) Робота над задачею з неповними даними № 99.
    — Скільки квіток могли зрізати з клумби? Чому?
    — Як дізнатися, скільки квіток залишилось? Діти самостійно записують розв’язання задачі.

    2) Робота над задачами № 103.
    — Діти складають задачі за малюнками.
    — Як дізнатися вагу цукру?
    — Чому саме так?
    — Як дізнатися вагу гарбуза?

    2. Виконання завдання № 102
    Діти визначають довжину ламаної лінії.

    IV. Підсумок уроку

    V. Домашнє завдання

    УРОК № 14. Тема. Таблиці додавання й віднімання числа 4. Розв’язання парних задач. Довжина ламаної лінії. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
