УРОК № 14. Тема. Склад числа 3. Порівняння чисел у межах 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 14. Тема. Склад числа 3. Порівняння чисел у межах 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: познайомити зі складом числа 3; формувати вміння порівнювати числа в межах трьох; дати уявлення про прямі та криві лінії; розвивати просторове й логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: предметні картинки (відерце з квітами; різні за кольором котики; зайчики), набори карток із цифрами.

    ХІД УРОКУ № 14. Тема. Склад числа 3. Порівняння чисел у межах 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Лічба предметів з використанням сигнальних карток.

    Завдання: показати картку із цифрою, яка відповідає числу виставлених на набірному полотні зайчиків. (2.)

    2. Логічне завдання.
    У Богдана й Мишка однакова кількість мультиків на дисках. Богданові залишилося переглянути 2 мультики, а Мишкові — 1.
    Хто вже переглянув більше мультфільмів?
    (Мишко, бо йому залишилося подивитися менше, 1 < 2.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Бесіда за малюнком.
    На малюнку по 2 квітки червоного й жовтого кольорів у відерці.
    — Які букети можна скласти з трьох квіток? (Дві жовті й одна червона квітка, дві червоні й одна жовта.)

    2. Виконання завдання 1 на с. 17 підручника.

    Висновок: число три — це два і один; один і два; один, один і один.

    3. Порівняння кількісного складу груп предметів.
    На набірному полотні виставлено предмети: один чорний котик, два білі, три руді. Складання нерівностей.

    1 < 2
    2 < 3

    Висновок: кожне наступне число більше за попереднє, а кожне попереднє число менше від наступного.

    4. Виконання завдань 3, 4 на с. 8 зошита.

    5. Уведення поняття про прямі, криві й ламані лінії (за завданням 2 на с. 17 підручника).

    Безмежна лінія пряма:
    Початку і кінця нема.
    Немов натягнута струна,
    Така рівнесенька вона!

    Пряма лінія безкінечна, а накреслити можна лише її частину. Крива лінія теж може бути безкінечною, але крива може бути замкненою і незамкненою.
    Поняття замкненої лінії з’ясовуємо так: креслимо на дошці замкнену криву, ставимо на ній точку і показуємо, як Мурашка знову дісталася початку свого «маршруту».
    Ламані, що складаються з кількох відрізків, теж бувають замкнені і незамкнені.
    — Чи може пряма лінія бути замкненою? (Ні.)
    — Чи може ламана лінія бути замкненою? (Так.)
    — Які геометричні фігури вона може утворити? (Трикутники, чотирикутники та інші многокутники.)
    Вірш про пряму й криву лінії:

    Звернувся син малий до тата:
    — Я хочу дещо запитати:
    Що це за лінія — пряма?
    У тата таємниць нема.
    Забив він цвях один у дошку,
    А потім — другий, далі трошки.
    І нитку за один і другий
    Він натягнув доволі туго.

    — Дивись, яка пряма вона, Немов натягнута струна!
    — А що з прямою буде, тату, Як нитка стане провисати?
    — Вже буде лінія нова, Що називається крива!

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдань 3—5 на с. 17 підручника.
    2. Виконання завдань у робочому зошиті (написання цифр 1, 2, 3).
    3. Виконання завдання 5 на с. 8 зошита з друкованою основою.
    4. Логічне завдання.

    Три маленькі мишки
    Купили два горішки.
    А чи кожна з мишок
    Отримає горішок?
    (Ні, бо 3 > 2.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Якими монетами можна дати продавцю 3 копійки?
    — З яких чисел можна скласти число три?

    УРОК № 14. Тема. Склад числа 3. Порівняння чисел у межах 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
