УРОК № 132. Тема. Закріплення навичок віднімання в межах 20 з переходом через розряд. Складання й розв’язування простих задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 132. Тема. Закріплення навичок віднімання в межах 20 з переходом через розряд. Складання й розв’язування простих задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: вдосконалювати навички віднімання числа частинами, закріплювати прийоми додавання і віднімання в межах сотні без переходу через розряд; формувати вміння розв’язувати задачі, складати їх за малюнком і визначати тип задачі, складати обернені задачі; розвивати увагу, пам’ять; виховувати самостійність.

    Обладнання: лічильний матеріал.

    ХІД УРОКУ № 132. Тема. Закріплення навичок віднімання в межах 20 з переходом через розряд. Складання й розв’язування простих задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдань 228, 229 на с. 146 підручника.

    2. Виконання завдання 230 на с. 146 підручника (усно).

    3. Виконання завдання 231 на с. 146 підручника.

    Запис короткої умови, розв’язання, визначення типу задачі, складання двох обернених задач.

    Було — 12 к.
    Загубила — 3 к.
    Залишилось — ?

    Було — 12
    Загубила — ?
    Залишилось — 9 к.

    Було ?
    Загубила — 3 к.
    Залишилось — 9 к.

    II. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдання 232 на с. 146 підручника.
    — Що відомо з умови? Яке запитання?

    910

    — Чи одразу можна дізнатися, яка маса ящика з апельсинами? (Ні, маса апельсинів ще не відома.)
    — Скільки дій має задача? (Дві.)
    — Розв’яжіть задачу по діях.

    2. Виконання завдання 234 на с. 147 підручника (усно).

    3. Виконання завдання 236 на с. 147 підручника. Порівняння коротких записів.
    Висновок: запис за допомогою відрізків допомагає уявити наочно, що дубових колод більше. Ми бачимо, на скільки їх більше.

    4. Вправляння у порівнянні виразу й числа, в читанні рівностей і нерівностей.
    Різниця чисел 36 і 24 становить 12, вона менша від 17. Сума чисел 12 і 54 дорівнює 66.

    5. Самостійна робота (виконання завдань 2 на с. 72, 1 на с. 76 зошита з друкованою основою).

    6. Усне розв’язання віршованої задачі.

    Всім відомо, як Ведмедик
    Ласощі любив!
    Чотирнадцять літрів меду
    Цей ласун купив.
    Смакував медок духмяний
    З вечора до ранку.
    Ще п’ять літрів залишилось
    В діжці на світанку.
    Але нам того медку
    Не посмакувати —
    Скільки літрів з’їв ведмідь,
    Треба рахувати!

    III. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Поясніть прийом віднімання за схемою.

    911

    Усі навчились віднімати,
    тож пора відпочивати!

    УРОК № 132. Тема. Закріплення навичок віднімання в межах 20 з переходом через розряд. Складання й розв’язування простих задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
