УРОК № 131. Тема. Віднімання з переходом через десяток у межах 20. Прийом віднімання числа частинами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 131. Тема. Віднімання з переходом через десяток у межах 20. Прийом віднімання числа частинами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: закріплювати знання прийому віднімання числа частинами; удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати прості задачі на додавання і віднімання; розвивати увагу, пам’ять; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: трикутники.

    ХІД УРОКУ № 131. Тема. Віднімання з переходом через десяток у межах 20. Прийом віднімання числа частинами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Повторення прийому додавання числа 8.

    907

    2. Виконання завдання 222 на с. 145 підручника. Пояснення учнями прийому віднімання числа частинами.

    3. Розв’язання віршованої задачі.

    Одинадцять бурячків
    Закупили борсучки.
    Вісім з’їли за сніданком,
    Решта буде на обід.
    Скільки на обід лишили,
    Нам порахувати слід.
    (11 – 8 = 3.)

    4. Виконання завдань 4, 5 на с. 124 підручника.
    — Що спільного в цих задачах? (Обидві на віднімання.)
    — Чим відрізняються? (Запитання різні.)

    II. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Розв’язання задачі за малюнком до завдання 225 на с. 145 підручника.

    Хто любить читати,
    Той знає багато.
    Тому в цуценяти
    Книжок повна хата!
    Розгляньте малюнок:
    Книжки й на полиці,
    Й на столику теж.
    Скільки їх, полічіть.
    Потім умову задачі складіть.

    — Скільки всього книжок у цуценяти? (7 + 4 = 11.)
    — На скільки більше книжок на полиці, ніж на столі? (7 – 4 = 3.)
    — Усього в цуценяти 11 книг, 3 книги воно вже прочитало. Скільки залишилось прочитати? (11 – 3 = 8.)

    2. Виконання завдань 1, 2 на с. 73 зошита

    3. Виконання завдання 226 на с. 146 підручника.
    12 – 2 – 3 = 7

    4. Виконання завдання № 227 с. 146 підручника.

    908

    — Яка фігура утворилася? (Чотирикутник.)
    — А ось яка історія трапилася з іншим трикутником.
    Учитель зачитує казку «Дивна пригода» (див. додаток, с. 258–259).
    — На яку фігуру перетвориться трикутник, якщо відрізати всі три кути? (Шестикутник.)

    III. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Яка цікава дія віднімання! Ми звикли, що відняти — значить зменшити. І це так, але не з кутами! Відрізавши, зменшивши їх на один, одержуємо ще один додатковий. А чи можна так відрізати у трикутника кути, щоб форма його не змінилася і трикутник залишився трикутником? (Діти висловлюють свою думку.)
    Так, це можливо:

    909

    УРОК № 131. Тема. Віднімання з переходом через десяток у межах 20. Прийом віднімання числа частинами. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
