УРОК № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас
Мета: закріплювати навички віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння складати задачі, обернені до поданої, знаходити третій доданок за сумою й двома доданками; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.
Обладнання: лічильний матеріал.
ХІД УРОКУ № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас
І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Виконання завдання 190 на с. 139 підручника.
Розв’язання з поясненням.
2. Виконання завдань 191 і 193 на с. 139 підручника (самостійно).
Перевірка виконання.
II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Виконання завдання 188 на с. 138 підручника.
— Перша задача була на знаходження суми двох доданків. Обернена — на знаходження невідомого доданка, а саме місткості банки. Яку ще обернену задачу можна скласти? Чого ще не знаходили? (Скільки вміщує самовар.) Діти складають задачу на знаходження невідомого доданка, де невідомим доданком виступає місткість самовара, і усно її розв’язують.
2. Письмове розв’язання задачі 189 на с. 139 підручника. Складання двох обернених задач.
III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Письмове розв’язання задачі 192 на с. 139 підручника.
Складання короткого запису:
— Чи можна одразу знайти третій доданок?
— За яким правилом знаходять доданок?
— Чому дорівнює сума двох відомих доданків? (22 + 43 = 65.)
— Яким буде третій доданок? (87 – 65 = 22.)
2. Письмове розв’язання задачі 194 на с. 139 підручника.
— Якого типу ця задача? (На знаходження остачі.)
— Складіть обернену до цієї задачі, щоб вона була на знаходження суми.
— Складіть ще одну обернену задачу на знаходження невідомого від’ємника.
3. Виконання завдань 1 на с. 71, 1 на с. 72 зошита з друкованою основою.
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Скільки обернених задач можна скласти до простої задачі на додавання або на віднімання? (Дві.)
УРОК № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас
Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас