УРОК № 125. Тема. Правило віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 125. Тема. Правило віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з алгоритмом віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд; формувати вміння розв’язувати й складати задачі на знаходження невідомого від’ємника, складені задачі; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися

    Обладнання: таблиці для усної лічби.

    ХІД УРОКУ № 125. Тема. Правило віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Усна лічба.

    895

    2. Розв’язання віршованих задач на віднімання.

    Дуже добрий тато
    Лис Лисенятам рибу ніс.
    Одинадцять риб усіх.
    Серед них — три карасі.
    Скільки у відрі линочків
    Для рудих синочків?
    (11 – 3 = 8.)

    Тринадцять штук линочків
    Зловили ми в ставочку.
    П’ять коту подарували.
    Скільки у відерці стало?
    (13 – 5 = 8.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Знайомство з правилом віднімання.
    Прийом віднімання двоцифрових чисел пояснюють самі учні за малюнком до завдання 180 на с. 137 підручника.

    2. Виконання завдання 181 на с. 137 підручника.

    3. Виконання завдання 182 на с. 137 підручника.

    — Що означає число 48? 32?
    Складається коротка умова.
    Було — 48 кг
    З’їли — ?
    Залишилося — 32 кг
    Розв’язання
    48 – 32 = 16 (кг)
    Відповідь: 16 кг з’їли.

    — Як знайти невідомий від’ємник?
    — Складіть подібну задачу.
    — Розв’яжіть мою задачу.

    Повітряні кульки
    Кусати любить Булька.
    Було у нього двадцять штук.
    Бабах! — почувся раптом звук.
    Лишилось ще три кульки.
    А скільки знищив Булька?
    (20 – 3 = 17.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдання 185 на с. 138 підручника.
    До задачі складається коротка умова або малюнок на дошці:

    896

    — Скільки зерна треба курці? (5 – 2 = 3.)
    — Скільки зерна потрібно курці й качці разом? (5 + 3 = 8.)

    2. Виконання завдань 183, 184 на с. 138 підручника.

    3. Виконання завдання 186 на с. 138 підручника.

    — Повернімося до сторінки 117 нашого підручника. Знайдіть у таблиці чисел першої сотні рядок, де є нулі. Скільки чисел мають нулі? (Десять.)
    — Скільки чисел мають цифру 7? Де міститься цифра 7? (Стовпчик восьмого десятка має цифру 7 і горизонтальний ряд, що має сімку в числі одиниць, а ще цифра 7 є у числі 70. Усіх «квартир» із цифрою 7 у будинку 19).

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Розкажіть правило, за яким треба виконувати віднімання двоцифрових чисел.

    УРОК № 125. Тема. Правило віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
